Müftü Mehmet Emin Aga vefatının 13. yıldönümünde anıldı
10-09-2019
İskeçe Seçilmiş Müftüsü Mehmet Emin Aga, vefatının 13. yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı.

İskeçe Seçilmiş Müftüsü Mehmet Emin Aga, vefatının 13. yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı. İskeçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen tören, 9 Eylül Pazartesi günü İskeçe Aşağımahalle Mezarlığı’nda yapıldı.

Batı Trakya Türk Azınlığı’nın sembol isimlerinden biri olan merhum Mehmet Emin Aga için kabri başında düzenlenen anma töreni okunan Kur’an-ı Kerim’le başladı. Duayı ise İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu yaptı. Hraloğlu daha sonra yaptığı konuşmada, Mehmet Emin Aga’nın Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı davasına yaptığı katkıları anlattı ve anma törenine katılan herkese teşekkür etti.

İskeçe Aşağımahalle Mezarlığı’ndaki törene merhum müftü Mehmet Emin Aga’nın oğulları Mustafçova eski belediye başkanı Mustafa Aga ve İrfan Aga da katıldı.

Müftü Aga’nın oğlu Mustafa Aga, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüyesin, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu da anma töreninde konuşma yaptılar.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1082
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com