Gümülcine Medresesi’ndeki müdür ve müdür yardımcısı değiştirildi
18-09-2019
Gümülcine’deki Hayriye Medresesi müdürü Üzeyir Ahmet görevden alındı. Müdür Üzeyir Ahmet’in geçen hafta okulda yaşanan olaylardan çok kısa bir süre sonra görevden alınması dikkat çekti.

Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Eğitim Müdürü Konstandinos Bandikos’un kararıyla, uzun yıllardan bu yana müdürlük görevini yürüten Üzeyir Ahmet’in yerine Medrese’de öğretmenlik yapan İrfan Hüseyin müdür olarak tayin edildi.

Edinilen bilgilere göre müdürlük görevine getirilen İrfan Hüseyin’in müdürlük için başvuru dilekçesinin olmadığı bildirildi.

Bu arada Gümülcine Medresesi’ndeki müdür yardımcısının da değiştirildiği ve Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nde müdür yardımcısı olarak görev yapan Markos Hristodulopulos’un bu göreve getirildiği ifade edildi.

Okuldaki müdür ve müdür yardımcısının, geçen hafta Gümülcine tayinli müftü naibi Cihat Halil’in okula girmesine müsaade etmemeleri üzerine yaşanan olaylardan çok kısa bir süre değiştirilmesi dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere okulun ilk günü tayinli müftü naibi, encümen heyeti, okul aile birliği ve okul müdürünün daveti olmamasına rağmen okula gelerek, törene katılmak isteyince, öğrenciler Batı Trakya Türk Azınlığı tarafından kabul edilmeyen tayinli müftü naibinin okula girmesine izin vermemişti. Öğrencilerin bu tutumu, Rodop ili Ortaöğretim Müdürü Maria Kosmidu’nun okula gelmesiyle de değişmemişti. Olay, yerel Türk ve Yunan basınında geniş bir şekilde yer almıştı.

DERS PROGRAMINDAKİ DEĞİŞİKLİKLER BEKLENTİLERİ KARŞILAMIYOR

Öte yandan Medrese-i Hayriye’deki ders programı da belli oldu. ders programında bazı değişiklikler olduğu, ancak yapılan değişikliklerin beklentileri karşılamadığı kaydedildi. Geçen yıl Medrese öğrencilerinin yaklaşık üç ay boyunca eylem yapmasına neden olan ders programındaki değişikliklerin, yeni programda da büyük ölçüde devam ettiği belirtildi. Bu yıl geçerli olacak ders programındaki küçük çapta değişikliklerin, beklenti ve talebi karşılamadığı ifade edildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1082
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com