İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’ndeki boykot sona erdi
26-09-2019
İskeçe Azınlık Ortaokul-Lisesi’nde uygulanacak "vardiyalı eğitime" tepki ve bina sorununa çözüm bulunması talebiyle başlatılan boykot, sona erdi.

Okul Aile Birliği ve Encümen Heyeti öncülüğünde veliler tarafından 12 Eylül Perşembe günü başlatılan boykot, eyalet başkanı Hristos Metios’un Atina’ya giderek sorunu aktarmasından sonra alınan kararla sonlandırıldı.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Saygıdeğer veliler,

Bilindiği üzere, dün yaptığımız toplantı sonunda ilgililerden gelişmelerle ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmamış olması nedeni ile boykotun devam etmesine ve gelecek habere göre bu kararımızı gözden geçirmeye karar vermiştik.

Bugün itibariyle Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Sayın Metyos iki gün boyunca Atina’da yaptığı görüşmelerle ilgili encümen heyetini bilgilendirmiş olup; Başbakan yardımcısı, Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve altyapı bakanlığı yetkilileri ile konuyu kapsamlı olarak değerlendirdiklerini ve yapılan görüşmeler sonucunda sorunun çözümüne yönelik bir yasal düzenleme yapılması ve bu yasal düzenlemeye istinaden de uygulamaya geçilmesinin mümkün olabileceğini tespit ettiklerini, yetkili birimlerin bu yönde çalışmalarının başladığını ve mümkün olan en kısa sürede sonuç almaya çalışılacağını tarafımıza iletmiştir.

Bu gelişmeye istinaden dün alınan karara uygun olarak, yarın itibariyle boykotun sona erdirilmesine, öğrencilerin derslere başlamasına (sabahçı ve öğlenci olmak üzere), encümen heyetinin ve okul aile birliğinin verilen sözlerin takipçisi olmasına ve 1 Kasım akşamı saat 18:00’de okul aile birliği genel kurulunda gelişmelerin değerlendirilmesine karar verilmiştir.

Öğrencilerimize, velilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NOT: Öğlen programındaki öğrencilerimizin dersleri Cuma günleri 13:40’ta diğer günler ise 14:30’da başlayacaktır.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1082
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com