Başarılı doktorun vefatı tıp camiasını ve Batı Trakyalıları üzdü
08-10-2019
İzmir’de yaşayan Batı Trakyalı başarılı doktor Salih Sadık vefat etti.

61 yaşında hayatını kaybeden Dr. Salih Sadık’ın vefatı Batı Trakyalılar arasında ve tıp camiasında büyük üzüntüyle karşılandı.

Aslen Gümülcine’nin Bulatköy’ünden olan İzmir Tıp Fakültesi mezunu Batı Trakyalı kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Salih Sadık, tedavi gördüğü İstanbul’daki hastanede hayata veda etti. Sadık, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Pekçok bilimsel çalışmada da yer alan Dr. Sadık, The Amerikan Associatıon Gynecologic Laparoscopists’in Florida’da yapılan toplantısında ‘Altın Histereskopi’yi alan ekibin arasında yer almıştı. Altın Histereskopi Ödülü, tıp alanında en önemli bilimsel katkı yapan çalışmaya yılda bir kez veriliyor.

Dr. Sadık’ın da içinde bulunduğu ekip, rahim içi kanserine yol açabilecek öncü sorunları, kapalı yöntem olan histereskopiyle rahimi almadan tedavi etme olanağı sağlamıştı.
1958 yılında Bulatköy’de dünyaya gelen Salih Sadık, Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu – Lisesi ve İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuydu. Batı Trakyalı Makbule Sadık ile evli olan Salih Sadık, iki çocuk babasıydı. Bir ay önce Salih Sadık’ın kendisi gibi kanser tedavisi gören oğlu vefat etmişti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com