BTTDD Bursa Şubesi’nden üniversite öğrencilerine burs imkanı
08-10-2019
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2019-2020 eğitim yılında ihtiyaç sahibi Batı Trakyalı üniversite öğrencilerine burs verileceği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak BTTDD Bursa Şubesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi tarafından 2019-2020 Öğretim yılı içerisinde ihtiyaç sahibi Batı Trakyalı üniversite öğrencilerine imkanlar dahilinde burs verilmesine devam edileceği kararlaştırılmıştır.

Bu kapsamda başvuruda bulunacak öğrencilerimizin;

• Derneğimizden bizzat alınacak veya www.bttddbursa.org internet adresin Başvurular bölümünde bulunan Öğrenci Bursu Başvuru Formu’nu doldurarak

• Okumakta oldukları üniversiteden alınacak öğrenci belgesi, (2. ve daha üst sınıflarda okuyan öğrenciler için transkript)

• İki adet fotoğraf

• Gerekli görülen diğer evraklar (engel durumu belgesi , kira sözleşmesi, vs)

ile birlikte 12 EKİM CUMARTESİ saat 18:00‘e kadar BTTDD Bursa Şubesi’ne bizzat başvurmaları gerekmektedir. (başvurular bu tarihe kadar 11:00-18:00 saatleri arasında alınacaktır)

Başvurular arasında, özel durumda olan (engelli, anne veya babasını kaybetmiş v.b.) öğrencilerimiz ile derneğimiz üyelerine pozitif ayrımcılık yapılacak olup, öğrencilerimizin beyan ettiği hususlar titizlik ile araştırılacaktır.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com