Müftü İbrahim Şerif’e ceza
06-11-2019
Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Dedeağaç’a bağlı Musaköy’de Cuma namazına katıldığı için “müftülük makamını gasp” suçlamasıyla yargılandığı Dedeağaç Asliye Ceza Mahkemesi’nde 80 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşma 5 Kasım Salı günü Dedeağaç Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüşüldü. Müftü İbrahim Şerif’in avukatı Ercan Ahmet, karara itiraz ederek bir üst mahkemeye başvurdu.

Avukat Ercan Ahmet konuyla ilgili olarak GÜNDEM’e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Müftümüzün daha önce Dedeağaç’a bağlı Musaköy’de, Türkiye’nin bundan önceki Gümülcine Başkonsolosuyla birlikte Cuma namazına katılmasının ardından bir milletvekili meclise soru önergesi sunmuştu. Bu olaydan sonra Dedeağaç savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Yani dava süreci bir soru önergesinden sonra başlamış oldu. Makam gaspı iddiasıyla da duruşma 5 Kasım Salı günü Dedeağaç’ta yapıldı. Müftü İbrahim Şerif, ‘müftülük makamını gasp etmek’ suçlamasıyla suçlu bulundu ve 80 gün cezaya çarptırıldı. Hapis cezası paraya çevrildi. Biz karara itiraz ederek, davayı bir üst mahkemeye taşıyacağız. Gerekli başvurumuzu da yaptık.”

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif mahkeme kararıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Dedeağaç köylerinden Musaköyde cuma namazına katılmamız, makam gasbı sayılarak, 5 Kasım 2019 tarihinde, Dedeağaç mahkemesi tarafından 80 gün cezaya çarptırıldık. Hayırlısı Allah'tan.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com