Beslenme Uzmanı Pınar Feritoğlu “Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Merkezi”ni açtı
12-11-2019
İskeçeli Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Pınar Feritoğlu “Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Merkezi”ni açarak hizmete başladı.

İskeçe’de dünyaya gelen Pınar Feritoğlu, ilköğrenimini İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulunda tamamladıktan sonra, İskeçe 6. Ortaokulu ve İskeçe 3. Genel Lisesini bitirdi. Lisede eğitim gördüğü yıllarda okulun ilk yardım ekibinde yer aldı.

Feritoğlu liseden sonra Atina’da bulunan Harakopion Üniversitesi Sağlık ve Eğitim Bilimleri Fakültesinde Diyetetik ve Beslenme Bilimleri Bölümünü kazandı. Üniversite’de eğitim gördüğü yıllarda gönüllü olarak "Ergenlikte Beslenme ve Kalıtım" konulu araştırmaya katıldı. Pınar Feritoğlu, Harokopion Üniversitesi’nin Şahin köyü ve çevresinde gerçekleştirdiği "İzole edilmiş popülasyonlarda moleküler kalp metabolik belirteçlerin incelenmesi" konulu araştırmada “Harici asistan” olarak görev aldı. 2016 yılında İskeçe Devlet Hastanesi'nde dört ay staj yapan Feritoğlu, aynı yıl İskeçe 5. Anaokulunda çocuk gelişimi ve beslenmesi üzerine staj eğitimi yaptı. Pınar Feritoğlu üniversitedeki mezuniyet tezini “Gıda Takviyeleri ve Super Foods” üzerine yaptı. Feritoğlu 2018 yılında üniversiteden mezun oldu.

Aynı zamanda katıldığı kongreler ve seminerlerle kendini sürekli olarak beslenme ve diyetetik konusunda geliştirmeye devam eden Pınar Feritoğlu, Ekim ayında İskeçe’de “Diyet ve Beslenme Danışmanlığı Merkezi”ni açtı.

Beslenme Uzmanı Pınar Feritoğlu kendi merkezinde; vücut analizi (kilo, boy, yağ ve kas analizi), sağlıklı beslenme danışmanlığı, kilo kontrolü, patolojik durumlarda beslenme planlaması, besin alerjileri ve gıda intoleransı, hamilelikte ve emzirme döneminde beslenme, çocuk beslenmesi, sporcu beslenmesi ve diğer beslenme konularında hizmet veriyor. Feritoğlu ayrıca şehir dışı veya başka ülkelerden danışmanlık almak isteyenler için sosyal ağlar üzerinden uzaktan beslenme danışmanlığı da veriyor.

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Pınar Feritoğlu’nun “Diyet ve Danışmanlık Merkezi”, İskeçe’de 12 Apostolon sokağı 7A adresinde ikinci katta bulunuyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1076
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com