“13. Türkçe’nin Uluslararası Şiir Şöleni” düzenlenecek
13-11-2019
Türkiye Yazarlar Birliği tarafından gerçekleştirilen ve Türk dünyasının en büyük edebiyat organizasyonları arasında yer alan “13. Türkçe’nin Uluslararası Şiir Şöleni”, Gümülcine ve İskeçe’de de düzenlenecek.

Gümülcine Türk Gençler Birliği lokalinde ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’nin İskeçe şubesi kültür merkezi lokalinde, 14 Kasım Perşembe günü saat 18:00’de düzenlenecek olan “13. Türkçe’nin Uluslararası Şiir Şöleni”ne tüm Batı Trakya halkının davetli olduğu belirtildi.

13 Kasım’da Edirne’de başlayan şölenin bazı fasılları gezi şeklinde Bulgaristan’ın Filibe ile Kırcaali ve Yunanistan’da Gümülcine ile İskeçe’de gerçekleştirilecek.

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle on üçüncüsü gerçekleştirilecek şölene; Türkiye, Tataristan, Kırgızistan, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Gürcistan, Kıbrıs, İran, Irak, Bulgaristan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova (Gagavuzyeri), Romanya, Kırım, Dağıstan, Yunanistan, Başkurdistan, Bosna-Hersek, Fransa, Almanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda’dan şairler, yazarlar ve ilim adamları katılacak.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1076
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com