Burhan Baran İskeçe’deki psikiyatri kliniğinin durumunu bakana sordu
03-12-2019
İskeçe KİNAL Milletvekili Dr. Burhan Baran İskeçe Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği hakkında Sağlık Bakanı Vasilis Kikilias’a soru sordu.

Bakana sorduğu soruda Psikiyatri Kliniği’nin son derece iyi eğitimli personele ve fiziki imkanlara sahip olmasına rağmen hasta kabul edememesinin büyük sorunlara sebep olduğunu belirten Burhan Baran, bu sorun sebebiyle hastanede tedavi görmesi gereken hastaların Dedeağaç ve Kavala’ya gitmek zorunda kaldığını, bazı durumlarda buralardaki doluluk oranı sebebiyle hastaların Selanik’e dahi gönderildiğini vurguladı.

Bu durumun hem hastalar, hem de aileleri için büyük bir ekonomik ve psikolojik yük anlamına geldiğini söyleyen milletvekili Burhan Baran son dönemde hastanede tedavi görmesi gereken hastalarda yaşanan artış sebebiyle şikayetlerin giderek arttığını, yeterli imkanlar olduğu halde Psikiyatri Kliniği’nde hastaların tedaviye alınmamasının büyük bir eksiklik olduğunu kaydetti. Baran, hastaların kabulüne bir an önce başlanması gerektiğini vurguladı.

Burhan Baran sağlık bakanına, “Sağlık Bakanlığı, İskeçe ilindeki psikiyatri hastalarının gereken hizmeti alması için İskeçe Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği’ni faaliyete geçirmeyi düşünüyor mu?” sorusunu yöneltti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com