Miçotakis ve Erdoğan İngiltere’de görüşecek
03-12-2019
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Kiriakos Miçotakis’in Londra’da biraraya geleceği bildirildi.

Görüşmenin NATO Zirvesi’nin düzenlendiği İngiltere’nin başkenti Londra’da 4 Aralık Çarşamba günü öğle saatlerinde gerçekleşmesi bekleniyor. Yunan basınında yer alan haberlere göre, görüşmede iki lider son gelişmeleri ele alacak.

İngiltere saati ile 14:30 civarında yapılacak olan görüşmeye her iki ülke yetkililerinden oluşan heyetler de katılacak. Basında yer alan haberlere göre; Başbakan Kiriakos Miçotakis, görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Türkiye’nin son dönemdeki tahrik edici adımlarından duyulan rahatsızlığı” ve “Türkiye’nin bu tavırlardan vazgeçmesinin kendi yararına olduğu” görüşlerini iletecek.

Öte yandan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Londra’ya hareket etmeden önce yaptığı açıklamada, “Yunanistan adımlarını atabilir, bizim de adım atma hakkımız saklıdır. Biz de adımlarımızı atarız, gereği ne ise gereğini de anında yaparız. Dün aldığım bir haberle de Yunanistan Başbakanı Londra'da bizimle bir görüşme talebinde bulundu. Orada kendisiyle de görüşme zemininde bunların hepsini konuşacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com