Azınlık Lisesi’nin kapısına “Domuz Eti Lezzetlidir” yazısı!
05-12-2019
İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nin giriş kapısına “Domuz eti lezzetlidir” yazılması tepkiye neden oldu.

Hacistavru sokağı 10 numarada bulunan İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nin ana binasının giriş kapısına kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Yunanca olarak “Domuz eti lezzetlidir” (Nostimo to Hirino) diye yazı yazıldı.

Olay, sabah saatlerinde okula gelen veli ve öğretmenler tarafından fark edildi. 700’ün üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü ve çözüme kavuşturulmayan bina sorunu nedeniyle vardiyalı eğitimin devam ettiği İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi’nin giriş kapısına yazılan slogan, geçtiğimiz haftalarda Selanik’te göçmen kampı önünde yapılan domuz etli ve alkollü protesto eylemini akıllara getirdi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Erhan Hüseyin Ali konuyla ilgili olarak GÜNDEM’e yaptığı açıklamada, “Yazı, öğretmen meslektaşlar tarafından, öğrenci ve veliler tarafından fark edildi. Biz bu hareketi okulumuza ve öğrencilerimize yapılan bir hakaret ve saldırı olarak görüyoruz. Umarız benzer durumlarla bundan sonra karşılaşmayız. Tabii ki bu yazı da en kısa zamanda kapı boyanarak yok edilecektir. Buna benzer olaylarla meşgul olmak yerine keşke okulumuzun bina sorununun sona erdiğine dair müjdeli haberler verebilseydik.” diye konuştu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com