Öğretmen Ahmet Mehmetoğlu vefat etti
05-12-2019
Gümülcineli öğretmen Ahmet Mehmetoğlu vefat etti.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği üyesi öğretmen Ahmet Mehmetoğlu, 5 Aralık Perşembe günü vefat etti. Gümülcine’de dünyaya gelen Mehmetoğlu, 75 yaşında doğduğu şehirde hayata veda etti.

Merhum Mehmetoğlu’nun cenazesi 6 Aralık Cuma günü ikindi namazından sonra Gümülcine’deki evinden kaldırılacak.

Bat Trakya Türk Öğretmenler Birliği (BTTÖB) Ahmet Metmetoğlu’nun vefatıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yayımladı. BTTÖB’nin açıklaması şöyle:

“Öğretmenimiz Ahmet Mehmetoğlu 1944 yılında Gümülcine'de dünyaya geldi. İlkokulu, Ortaokulu ve Liseyi Gümülcine'de bitirdi. İki yıl İstanbul Yüksek Öğretmen Okulu'nda okudu. Askerlik dönemi geldiği için okulu bırakıp 2 yıl askerlik yaptı.

Askerliği bitirdikten sonra Edirne Öğretmen Okulu'na dışardan sınavlarına girerek öğretmen olarak Yunanistan'a döndü. Nuhçalı Türk İlkokulu Encümenleriyle anlaşma yaparak çalışmak için başvurdu. Fakat Yunan yönetimi çalışma izni vermedi. Öğretmen olarak çalışabilmek için birçok kere Yunan makamlarına başvurmasına rağmen çalışmasına izin verilmedi.

1969-70 öğretim yılında eşinin okulu olan Nuhçalı Türk İlkokulu'nda 6 ay öğretmenlik yapabildi.

En son Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine devam ederek 1996-97 öğretim yılında muzun olmuştur.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği camiası adına öğretmenimiz Ahmet Mehmetoğlu'na Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, öğretmen camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mekânı Cennet olsun.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com