Bölgemizde ilk Koronavirüs kaynaklı ölüm
25-03-2020
Bölgemizdeki ilk koronavirüs kaynaklı ölüm gerçekleşti.

İskeçe’nin Şahin köyünden bir soydaşın 23 Mart Pazartesi günü İskeçe Devlet Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada durumunun ağırlaştığı ve hayatını kaybettiği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama İskeçe Devlet Hastanesi’nin sosyal medya sayfasında 25 Mart Çarşamba günü yapıldı.

GÜNDEM’in edindiği bilgiye göre, 72 yaşındaki soydaşın koronavirüs taşıdığı ölümünden sonra belli oldu. Aile üyelerinden alınan bilgiye göre, burun tıkanıklığı ve nefes almakta zorluk şikayetiyle başlayan rahatsızlığın artması üzerine oğlu tarafından 21 Mart Cumartesi günü İskeçe Devlet Hastanesi’ne götürülen Şahinli soydaş burada tedavi altına alındı. Aile üyelerinin ifadelerine göre, 72 yaşındaki kişi hastanede tedaviye başlandıktan iki gün sonra 23 Mart Pazartesi günü hayatını kaybetti.

Yapılan koronavirüs testinin pozitif olduğu bilgisinin ise 22 Mart Salı günü belli olduğu ifade edildi. Aile bireyleri cenazeyi 25 Mart Çarşamba günü aldıklarını ve Şahin mezarlığına defnedildiğini dile getirdiler.

İskeçe Devlet Hastanesi’nde şu ana kadar toplam 8 vakanın tespit edildiği bunlardan dördünün Dedağaç Hastanesi’nde tedavi altına alındığı bildirildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com