Şahin’deki vakalardan birinin test sonucu negatif çıktı
28-03-2020
Şahin’deki Koronavirüs vakalarından birinin test sonucu negatif çıktı.

Hatırlanacağı üzere daha önce İskeçe’nin Şahin köyünde dört vaka olduğu açıklanmıştı. Dördüncü vaka olarak açıklanan soydaşa iki kez koronavirüs testi yapıldığı ve sonucun negatif çıktığı belirtildi. Haber, Şahinli soydaşın ailesinde ve köyde memnuniyetle karşılandı.

Böylece Şahin’de dört olarak bilinen vaka sayısının 3 olduğu anlaşıldı. İskeçe Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındıktan sonra hayatını kaybeden ve Koronavirüs taşıdığı ölümünden sonra anlaşılan 72 yaşındaki şahıs dışında, virüs taşıdığı ve tedavi altında olduğu belirtilen kişi sayısı iki olduğu belirtildi.

Öte yandan karantinaya alınan Şahin’deki sağlık ocağı müdürü Dr. Dimitris Petridis televizyon kanallarına yaptığı açıklamada Koronavirüs vakası tespit edilen şahısların aileleri ile devamlı irtibat halinde olduğunu, şu ana kadar şahısların yakınlarında herhangi bir semptoma rastlanılmadığını belirtti. Petridis, Şahinlilerin karantina kurallarına uyduklarını belirterek, yurtdışından gelenlerin de kendilerini tecrit ettiklerini söyledi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com