Başkonsoloslukta kurum ve kuruluş başkanları ile bayramlaşma
26-05-2020
Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, kurum ve kuruluş başkanlarıyla bayramlaştı.
Fotoğraflar

Koronavirüs salgını sebebiyle bu bayram Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nda geleneksel bayramlaşma gerçekleştirilemedi. Başkonsolos Murat Ömeroğlu görev bölgesindeki kurum ve kuruluş başkanları ve temsilcileriyle görüşerek bayramlarını kutladı.

Başkonsolosluğun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Yunanistan’da uygulanmakta olan koronavirüs önlemleri çerçevesinde, bu sene Ramazan Bayramı’nda siz değerli soydaşlarımızı ve vatandaşlarımızı bayramlaşma etkinliğimiz için Başkonsolosluğumuzda ağırlamamız ne yazık ki mümkün olamadı.

Bununla birlikte, bu önemli geleneği günün koşullarına uygun şekilde sürdürmemiz gerektiği düşüncesinden hareketle, bugün (25 Mayıs) görev bölgemizdeki kurum ve kuruluşların temsilcileriyle Başkonsolosluğumuzda bayramlaştık.

Bu vesileyle vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın Ramazan Bayramını bir kez daha en içten dileklerimizle kutluyor, salgın şartlarının tüm dünyada en kısa sürede son bulmasını ve Kurban Bayramını mutad olduğu şekilde hep birlikte kutlamayı temenni ediyoruz.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com