Sınırlar açıldı, ama karışıklık sürüyor
01-07-2020
Bugünden itibaren kapılarını turistlere açmaya başlayan Yunanistan’da kara sınır kapılarından girişle ilgili kargaşa sürüyor.

Bu arada, Yunan vatandaşlarıyla evli olan T.C. vatandaşlarının Yunanistan’a giriş yapıp yapamayacağı konusundaki belirsizlik de devam ediyor.

Yurt dışından Yunanistan’a giriş yapmak isteyen turistlerin doldurması gereken form (Passenger Locator Form) için travel.com.gr adresine girdiğinizde, kara sınır kapısı olarak karşınıza sadece Serres’teki Promahona çıkıyor. Daha önce açıldığı ilan edilen Kipi ve Kastanies sınır kapılarının formda yer almaması dikkat çekiyor. Söz konusu sınır kapıları, dünkü (30 Haziran Salı) formda ise yer alıyordu.

Öte yandan, Yunanistan vatandaşları ile evli olan T.C. vatandaşlarının ülkeye girişlerine izin verilip verilmeyeceği konusu da netlik kazanmadı. AB vatandaşlarıyla evli aile üyelerinin Yunanistan’a girmesine izin veren düzenlemenin ne şekilde uygulanacağı belirsizliğini koruyor. Yetkili birimlerden bu konuda çelişkili bilgiler gelmesi dikkat çekiyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com