İlhan Ahmet: “Kipi gümrük kapısının gece geçişlerine kapatılmasını abartılı buluyorum”
07-08-2020
Rodop KİNAL Milletvekili İlhan Ahmet, Kipi sınır kapısının gece geçişlerine kapatılmasını GÜNDEM’e değerlendirdi.

Rodop KİNAL Milletvekili İlhan Ahmet, Kipi sınır kapısının gece geçişlerine kapatılmasını GÜNDEM’e değerlendirdi. Kipi sınır kapısının saat 23:00’ten sabah 07:00’ye kadar kapalı kalması yönünde alınan kararı “abartılı bir karar” olarak nitelendiren milletvekili Ahmet, bunun doğru bir karar olduğuna inanmadığını söyledi.

“MEVCUT TEDBİRLER YETERLİYDİ”
Koronavirüs salgınıyla mücadele çerçevesinde Yunanistan’ın bir dizi karar aldığını belirten İlhan Ahmet şöyle konuştu: “Salgınla mücadele çerçevesinde alınan kararlar var. Bakanlıkların aldığı kararlar var. Bu tedbirlere yenileri de eklendi. Bu noktada Kipi sınır kapısının gece geçişlerine kapatılmasını abartılı buluyorum. Mevcut tedbirlerin yeterli olduğunu düşünüyorum. İlan edilen tedbirlere uyulması takdirde sonuç alınacağına inanıyorum. Dolayısıyla sınır kapısından gece geçişlerinin yapılmaması yönünde alınan karar abartılı olmuştur.”

“TÜRK VATANDAŞLARI ZATEN GELEMİYOR”
Türk vatandaşlarının Yunanistan’a gelemediklerini hatırlatan Milletvekili İlhan Ahmet, “Bu dönemde zaten Türk vatandaşları gelemiyor. Sadece Yunanistan vatandaşları girip – çıkabiliyor. Bir de Avrupa’da yaşayan ve Türkiye’ye giden gurbetçiler geçiş yapıyor. Ama onların da bu bölgedeki güzergahı kullanmadıklarını biliyoruz. Dolayısıyla amacına hizmet etmiyor söz konusu tedbir.” diye konuştu.

“ZORLUK ÇIKARTILMAMASINI VE YASANIN UYGULANMASINI İSTEDİM”
Kipi sınır kapısını ziyaret ettiğini hatırlatan İlhan Ahmet, “Polis müdürüyle görüştüm. Yasanın uygulanmasını, işlemlerin kolaylaştırılmasını istedim. Zorluk çıkartılmamasını talep ettim. Kamu sağlığını korumakla, seyahat özgürlüğünü korumanın birbirine karıştırılmaması gerektiğini ifade ettim. Birini diğerine feda edemeyiz. İkisini de korumak durumundayız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com