“Höyükköy Azınlık İlkokulu kapatılmasın”
07-08-2020
İskeçe’nin yaka bölgesinde yer alan Höyükköy’de azınlık ilkokulunun kapatılmasının ardından, SİRİZA milletvekili Hüseyin Zeybek, encümen heyetinin hazırladığı dilekçeyi meclise sundu.

İskeçe’nin yaka bölgesinde yer alan Höyükköy’de azınlık ilkokulunun kapatılmasının ardından, SİRİZA milletvekili Hüseyin Zeybek, encümen heyetinin hazırladığı dilekçeyi meclise sundu. Dilekçede, encümen heyetinin okulun kapatılmasıyla ilgili endişeleri dile getiriliyor.

Eğitim ve Din İşleri Bakanlığı’na iletilen dilekçede şu ifadeler yer aldı: “2020-2021 eğitim öğretim yılında okulun öğrenci sayısı sekiz (8) olacağından, ancak bir Azınlık okulu biriminin işletilmesi için öğrenci limitinin dokuza çıkarıldığından okulun kapanması gündeme gelmiştir. Gelecek yıl 2021-2022 eğitim öğretim yılında ise okulun öğrenci sayısının on (10) olması beklenmektedir. Söz konusu kararın uygulanması sonucunda Höyükköy ilköğretim okulunun bu yıl kapatılıp gelecek yıl da tekrar açılması daha büyük sorunlara yol açacağından, öğrencilerinin farklı okullara nakledilmesi sonucunda çeşitli ulaşım sorunlarına neden olacağından okulun faaliyete devam etmesini ve kararın iptal edilmesini talep ediyoruz.”

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com