T.C. vatandaşı eşlere yine izin çıktı!
14-08-2020
Vatandaşı Korumu, Sağlık ve İçişleri bakanlarının ortak aldığı yeni karar, AB vatandaşı ile evli olan T.C. vatandaşlarının Yunanistan’a giriş yapmalarına yeniden izin veriyor. Yeni karar 15 – 31 Ağustos tarihlerini kapsıyor.
Fotoğraflar

KİNAL Milletvekili İlhan Ahmet dün yaptığı açıklama ile yeni kararı duyurdu. İlhan Ahmet, 29 Temmuz tarihinde Sivil Koruma ve Kriz Yönetimi Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias’a gönderdiği mektupta, Yunan vatandaşlarının eşlerine ülkeye girişte kolaylık sağlanmasını istemişti.

İlhan Ahmet yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “29-07-2020 tarihinde yapmış olduğum yazılı müracaat doğrultusunda, yeni çıkan kararnamenin 1. maddesinin 2. paragrafına göre, 15 - 30 Ağustos tarihleri arasında Yunanistan’a giriş yapabilecek kişiler kapsamına eşlerden biri AB vatandaşı olan kişilerin AB vatandaşı olmayan eşleri ve reşit olmayan çocukları da alınmıştır. Buna göre; covid-19 testini yaptırmak ve sonucu Negatif olmak şartıyla, eşi Yunan vatandaşı olan T.C. vatandaşları ve reşit olmayan çocukları 15 - 30 Ağustos tarihleri arasında Yunanistan’a giriş yapabilecektir. Bakanlık ve yetkili birimlerle yürüttüğümüz sıkı temas ve etkili takip sonucu, önümüzdeki 15 gün için acil çözüm ve kazanım elde ettiğimizi görmek memnuniyet vericidir.”

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com