İlk zil çaldı, günün konusu maske oldu
14-09-2020
Yeni eğitim – öğretim yılı bugün (14 Eylül Pazartesi) itibarıyla başladı. Mart ayından bu yana yaşanan Kovid -19 salgını nedeniyle 2020 – 2021 eğitim – öğretim yılı daha önce hiç görülmemiş önlemlerle start aldı. Özellikle maske kullanımı ilk günün konusu haline geldi. Bazı okullarda dağıtılan maskelerin boyutları ise öğrenci ve veliler arasında sohbet konusu oldu.

Okullarda bugün ilk zil tüm öğrenci ve öğretmenlerin zorunlu maske kullanımıyla başladı. Okulun ilk günü öğrenciler, okul dışındaki veliler ve okullarda görevli öğretmenlerin maske takarak okullara gelmesi ilginç görüntülere neden oldu.

Birçok okulda sabah öğrenciler toplanmadan, doğrudan sınıflara geçti.

Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, eğitim yılının ilk günü önlemlerin anlatımına ayrıldı.

Bu arada devlet tarafından okullara dağıtılan maskeler, öğrencilere verildi. Ancak bazı bölgelerde dağıtılan maskelerin öğrenciler için aşırı büyük boyutta olduğu bildirildi.

Sorun yaratan bir diğer olay ise okul girişlerinde toplanan veliler oldu. Çocuklarını okula götüren velilerin okul girişlerinde bekleyişleri ve bazı durumlarda sosyal mesafeye uymadan kalabalıkların oluşması sorun oluşturdu.

Öte yandan, Atina’daki bazı okullarda görev yapan öğretmenlerde Kovid -19 testinin pozitif çıktığı ve gerekli önlemlerin alındığı kaydedildi.

Lesvos ve Pella illerinde ise aşırı vakalar nedeniyle okulların 16 Eylül Çarşamba günü açılacağı ifade edildi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com