İskeçe ve Dedeağaç’ta yedi okulda boykot başladı!
21-09-2020
İskeçe ve Dedeağaç’taki ortaokul ve lise öğrencileri Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlere tepki göstererek boykot başlattı. 21 Eylül Pazartesi itibarıyla İskeçe’de altı, Dedeağaç’ta da bir okulda boykot başladı. Boykot kararı alan öğrenciler okulların kapılarını kapatarak kimseyi içeriye almadı.

Yerel basındaki haberlere göre öğrenciler Kovid -19 salgını nedeniyle uygulanan önlemlere okullardaki şartlara tepki gösteriyor. Öğrencilerin zorunlu maske kullanımına, teneffüs yapılmadan üst üste ders yapılmasına, ders aralarının sınıflara göre dönüşümlü yapılmasına karşı çıkıyor. Öğrenciler ayrıca okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesini ve düzenli aralıklarla öğrencilere Kovid -19 testinin yapılmasını talep ediyor. Sözkonusu talepler yerine getirilene kadar okullarda başlatılan boykotun devam edeceği bildirildi.
,
Öğrencilerin boykotla ilgili örgütlenmeyi haftasonu sosyal medyada başlattıkları kampanya ile yaptıkları ve haftanın ilk ders gününde uygulamaya koydukları ifade edildi.

Buna göre 21 Eylül Pazartesi itibarıyla İskeçe’de boykotun başladığı okullar şöyle:
1- İskeçe 4. Ortaokulu
2- İskeçe 6. Ortaokulu
3- İskeçe 2. EPAL Lisesi
4- İskeçe 3. Genel Lise
5- İskeçe 7. Ortaokulu
6- İskeçe 1. EPAL Lisesi

DEDEAĞAÇ’TA BİR OKULDA BOYKOT BAŞLADI
Öte yandan Dedeağaç’ta da aynı taleplerle Dedeağaç 1. EPAL Lisesi’nin bugün itibarıyla boykota başladığı bildirildi. Dedeağaç’taki öğrencilerin Kovid -19 nedeniyle uygulanan taleplerin yanısıra okul binasını yetersizliği nedeniyle yeni okul binası talep ettikleri kaydedildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com