Cihan İmamoğlu Topsidis’ten ayrıldı
22-09-2020
Doğu Makedonya - Trakya eyalet meclisinde Hristodulos Topsidis başkanlığındaki Bölgesel Sentez (Periferiaki Sinthesi) listesinden meclis üyesi seçilen Gümülcineli avukat Cihan İmamoğlu bağımsızlık yolunu seçti.

İmamoğlu, ana muhalefetteki listeden ayrılış nedenlerini dün (20 Eylül Pazartesi) yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu.

İmamoğlu’nun açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemiz açısından, özellikle de Batı Trakya gibi hassas bir bölgede, koronavirüs pandemisi ve ekonomik krizle savaş verdiğimiz kritik bir dönemdeyiz.

Aktif muhalefette bir yılı tamamlarken, muhalefet kanadında yer alan listelerin maalesef ortak hedeflerin yerine getirilmesine yönelik iyi niyetli çabaları gölgede bırakan uzun tartışmalarla zaman kaybettiğini tecrübe etmiş bulunmaktayım. Konjonktürün gerektirdiği acil işbirliği zorunluluğu, bölgemiz için özel bir vizyon geliştirilmeden ve hizmet sunulamadan bir kenara bırakıldı.

Bana güvenen ve haklı olarak Eyalet Meclisi’nde toplumumuzun menfaatini hedefleyen uygulanabilir öneriler sunmamızı ve etkin bir şekilde ilerlememizi bekleyen hemşerilerimize karşı hissettiğim sorumluluk duygusuyla Bölgesel Sentez Listesi’nden ayrıldığımı ve bağımsız eyalet meclis üyesi olarak yoluma devam ettiğimi duyururum.”

BÖLGESEL SENTEZ LİSTESİNDEN İMALI AÇIKLAMA

Meclis üyesi Cihan İmamoğlu’nun bağımsızlık kararının ardından Bölgesel Sentez listesinden de dün bir açıklama geldi.

Açıklamada, “Sayın Cihan İmamoğlu, bir bedel karşılığında olmadığını umduğumuz (çekincelerimiz olsa da) kişisel bir yol seçti.” denildi.

Bağımsızlığı seçmenin “sözde nedeni” olarak “muhalefet yapma şeklini” gösterdiği belirtilen açıklamada, oysa İmamoğlu’nun bugüne kadar listenin yaptıklarına rıza gösterdiği kaydedildi.

“Siyasette amaç kişisel tercihler ya da transferler değil, insan ve onun ihtiyaçlarının karşılanmasıdır.” denilen açıklamada, bunun tersinin siyasi kulislere neden olduğu ve kişileri bayağılaştırdığı ifade edildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com