BTAYTD’tan “Mucize Tiyatrosu” DVD gösterimi
22-09-2020
Batı Trakya Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyet gösteren “Mucize Tiyatrosu”nun sergilediği “Mucize Perde Açıyor” isimli tiyatro gösterisi dijital ortamda gösterime sunuldu.
Fotoğraflar

BTAYTD’nin İskeçe’deki Kültür Merkezi lokalinde gerçekleşen etkinlik Kovid-19 salgını sebebiyle küçük gruplar halinde gerçekleşti.

Konu ile ilgili olarak BTAYTD tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Covid-19 sebebi ile hazırlamış olduğumuz ‘Mucize Perde Açıyor’ oyunumuzun ilerleyen bir tarihe ertelenmesi sebebiyle her ne kadar tiyatro ruhuna uymasa da tüm önlemler alınarak çekimlerimizi 9 Temmuz Perşembe günü sahne dekorunu İskeçe Kültür Merkezi lokalinde kurup profesyonel çekim ekibi ile oyunlarımızı dijital ortamda kayıt altına aldık.

11 Eylül Cuma günü BTAYTD İskeçe Kültür Merkezinde genç oyuncularımızı bir veli refakatında davet edip hem sahneledikleri oyunu seyretmek hem de hazırlanmış olan DVD'yi kendilerine teslim etme fırsatını bulduk.

Yoğun bir katılım ile gösterimiz gruplar haline bölünerek izlendi.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği İskeçe Kültür Merkezi adına MUCİZE TİYATROSU çocuklarına bir de teşekkür belgesi verildi.”

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com