Garanis toplantıdan ayrıldı
26-09-2020
Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni, bölgeye yaptığı çalışma ziyareti çerçevesinde Doğu Makadonya – Trakya eyalet binasında Eyalet Başkanı Hristos Metios, bölge milletvekilleri, belediye başkanları ve eyalet başkan yardımcıları ile biraraya geldi. Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis, Bakoyanni’nin ziyaret programında yer almamasına tepki olarak toplantıdan erken ayrıldı.

Gümülcine Belediyesi’nin görmezden gelinemeyeceğini belirten Belediye Başkanı Yannis Garanis, eyalet başkanlığında gerçekleşen toplantıyı tert etti. Garanis, bölgedeki belediyeler arasında koordinasyon sağlanabilmesi için Bölge Belediyeler Birliği Başkanının da toplantıda olması gerektiğini söyledi.

Bakoyanni, Garanis’in toplantıyı terketmesiyle ilgili olarak, “Bu ilk ziyaret. Tüm belediye başkanlarıyla analitik görüşmelerde bulunmak için bu ziyareti başka ziyaretler de takip edecek. Görüşüm o ki, (Gümülcine Belediye Başkanı) görüştüğüm iki belediye başkanını kıskandı ve surat astı.” ifadelerini kullandı. Bakoyanni, ziyaretin koronavirüs salgını sırasında gerçekleştiğine de dikkat çekti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HE
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com