İskeçe Belediyesi ay sonuna kadar tekliflerini komisyona sunacak
30-09-2020
İskeçe Belediyesi’nden Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni’nin ziyaretiyle ilgili olarak açıklama yayınlandı. Açıklamada İskeçe Belediyesi’nin tekliflerini Ekim ayı sonuna kadar komisyona sunacağı belirtildi. Bu çerçevede İskeçe Belediyesi’ndeki tüm listelerin görüşlerinin alınacağı ve komisyona verilecek raporun hazırlanacağı kaydedildi.

Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni’nin belediye başkanı Manolis Çepelis tarafından belediye binasında karşılandığı ve belediye hakkında bilgi verildiği ifade edildi. Bakoyanni’nin de bölgenin coğrafi konumunun çok önemli bir avantaj olduğunu kaydettiği dile getirildi.

Görüşmede ayrıca Komisyon başkanı Bakoyanni’nin Trakya bölgesinin değerlendirilmesi için AB’nin sınır koruma gücü FRONTEX’in Polonya’daki eğitim merkezini Trakya’ya taşınmasını istediğini söylediği vurgulandı. Bakoyanni’nin bu gerçekleşirse FRONTEX personelinin eğitimini sahaya çok yakın yerde yapacağını bunun da avantaj sağlayacağını dile getirdiği belirtildi.

Görüşme sırasında belediye başkanı Çepelis’in salgınla mücadelenin ilk dönemlerinde zor günler geçiren İskeçe iline bağlı belediyelerin başarılı bir sınav verdiğini kaydederek, İskeçe’deki bilim insanlarıyla, EODİ kurumuyla, sivil savunma genel sekreterliğiyle ve İskeçe milletvekili Spiros Çilingiris’le yakın işbirliği içinde olduklarını anlattığı bildirildi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com