Gümülcineli Alpaslan Samsunspor’a transfer oldu
24-10-2020
Gümülcineli genç futbolcu Alpaslan Tahsin, Türkiye birinci lig takımlarından Samsunspor’a transfer oldu.

Gümülcine’nin PAOK takımında yetişen genç yıldız adayı Alpaslan Tahsin, Yılport Samsunspor altyapısında kariyerini sürdürecek.

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın son yıllarda genç futbolculara gösterdiği ilgi ve takıma kazandırma projesi kapsamında, birçok Avrupa kulübünün gelişimini yakından izlediği Alpaslan Tahsin, Yılport Samsunspor altyapısına transfer edildi.

Futbol kariyerini Samsunspor Futbol Akademisi'nde ve genç takımlarında sürdürecek olan 16 yaşındaki futbolcu, yaz döneminde Yılport Samsunspor genç takım kampında gösterdiği performansla kulübün dikkatini çekmişti. Avrupa'da “Genç yetenek avcısı” olarak da bilinen İspanyol menajer Monchi'nin gözetiminde Sevilla kamplarına da katılan Tahsin ile Lazio, Fiorentina, Bologna da yakından ilgileniyor. Tahsin için İtalyan spor basını da daha önce “Joker gibi 10 numara” yorumunu yapmıştı.

Lise öğrencisi olan Gümülcineli genç yetenek Alpaslan Tahsin, eğitimini de Samsun'da tamamlayacak.

YTB BAŞKANI ABDULLAH EREN’DEN PAYLAŞIM
Bu arada, aslen Batı Trakyalı olan Türkiye’deki Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Alpaslan Tahsin’in transferiyle ilgili olarak kişisel twitter hesabından paylaşımda bulundu. Eren paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Maşallah. Yolun açık olsun kardeşim. Batı Trakyalı gençlerimizin başarıları bizleri mutlu ediyor. İnşallah parlak bir kariyer, nice şampiyonluklar ve kupalar nasip olur. Alpaslan, Sevilla kamplarına da katılmıştı. Lazio, Fiorentina ve Bologna'nın da yakın takibindeydi.”Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com