Öğretmen Mehmet Hasanoğlu vefat etti
24-10-2020
Rodop iline bağlı Büyük Sirkeli köyü doğumlu öğretmen Mehmet Hasanoğlu vefat etti.

Merhum Mehmet Hasanoğlu 1947 yılında Gümülcine’nin Büyük Sirkeli köyünde dünyaya geldi. İlkokulu Büyük Sirkeli Türk İlkokulu’nda bitirdi.

İlkokuldan sonra 1960 yılında Ankara Hasanoğlan'da Atatürk Öğretmen Okulu'na kayıt oldu. Dört yıl burada okuduktan sonra Yunanca semineri için 1964 yılında İstanbul Ortaköy Öğretmen Okulu'na devam ederek 1966 yılında mezun oldu.

Siyasi ortamlar müsait olmadığı gerekçesiyle 1966 yılından bu yana Yunan resmi makamları tarafından çalışma izni verilmediği için çok sevdiği mesleğini yapamadı.

1989 Yunanistan genel seçimlerinde oluşturulan Bağımsız GÜVEN Listesi oluşumunda faal üye olarak çalıştı. Bu genel seçimler sonunda milletvekili olarak meclise giden Dr. Sadık Ahmet'in özel sekreterliğini ve aynı zamanda o dönemde çıkan Güven Gazetesi sorumlu müdürlüğünü yaptı.

1997 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi önlisans bölümünü bitirdi.

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nden Mehmet Hasanoğlu’nun vefatı üzerine yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği camiası adına öğretmenimiz Mehmet Hasanoğlu'na Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, öğretmen camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Mekanı Cennet Olsun!”


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1083
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
info@gundemgazetesi.com