Anasayfa

08-04-2021
‘İTB Yumurcaklar Kulübü' yeniden faaliyete geçiyor
5 - 12 yaş arasındaki çocuklara yönelik faaliyet ve aktiviteler gerçekleştirecek olan “İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü” internet üzerinden faaliyete geçmeye hazırlanıyor.
8 Nisan 2021 Perşembe

2018 yılında oluşturulan ve ağırlıklı olarak yaz aylarında İskeçe Türk Birliği (İTB) çatısı altında çocuklara yönelik faaliyet ve aktiviteler gerçekleştiren “Yumurcaklar Kulübü”, Kovid -19 salgını nedeniyle oluşan şartları da dikkate alarak internet üzerinden faaliyet gösterecek.

Buna göre, İTB Yumurcaklar Kulübü internet ortamında "MASAL VE HİKAYE SAATİ" ile "ATÖLYE SAATİ" aktiviteleriyle faaliyetlerine önümüzdeki günlerde başlayacak.

Yumurcaklar Kulübü, gerçekleştireceği çalışmalarla 5 - 12 yaş grubundaki çocukların eğlenceli vakit geçirmelerinin yanı sıra bilgi ve becerilerini geliştirmeleri için fırsatlar sunmayı hedefliyor.

FAALİYETLER PANDEMİ SÜRESİNCE İNTERNET ORTAMINDAN, PANDEMİ SONRASINDA YÜZ YÜZE YAPILABİLECEK
"Yumurcaklar Kulübü" pandemiden sonra etkinliklerini İTB lokalinde yüz yüze devam edecek. Pandemi şartlarının ortadan kalkmasıyla çocuklara yönelik el becerileri, zeka oyunları, skeç - tiyatro, resim, müzik, masal ve hikaye okuma, film gösterimleri gibi faaliyet ve aktivitelerin yanı sıra zaman zaman annelere yönelik eğitim ve sağlık alanında bilgilendirici toplantılar gerçekleştirilecek. Yumurcaklar Kulübü’nün, İTB resim ve müzik kurslarıyla da ortak aktiviteler yapması planlanıyor.

"İskeçe Türk Birliği Yumurcaklar Kulübü"ne ilkokul çağındaki çocuklar, anne veya babalarıyla birlikte üye olabilecek ve söz konusu faaliyetlere katılabilecek.

Yumurcaklar Kulübü'ne üye olmak veya internet üzerinden yapılacak etkinlikleri takip etmek isteyen çocuk velileri, İTB sekreteryası ve Yumurcaklar Kulübü koordinatörleriyle 2541023614 numaralı telefondan ve i.t.b.1927@hotmail.com , elvankechagia@live.com , dilmperkehagia@gmail.com email adreslerinden irtibata geçebilir.

Haberler


Dendias’ın Ankara ziyaretine bir günlük rötar

Batı Trakya’da vakalarda artış!

Çalikidis’den Ramazan mesajı

Millet Gazetesi’ne 50 bin euroluk tazminat davası

ABD'de Johnson and Johnson aşısı kullanımının durdurulması önerildi

Stilyanidis’in ‘Uluslararası Ortodoksluk Merkezi’ önerisine karşı çıkıyor

Türkiye ile Libya arasında 5 anlaşma imzalandı

Rapid test sonuçları belli oldu

EMA tarafından onaylanmayan aşıların kabulü üye ülkelere bağlı

Büyükelçisi Hami Aksoy güven mektubunu sundu

Yunanlılar alışverişe hazır, tatile değil

Dendias Ankara ziyareti öncesinde Başbakan ve ABD Büyükelçisiyle görüştü