Anasayfa

01-05-2021
“Hükümet, çiftçiler ve hayvan besicileri ile alay mı ediyor?”
KİNAL Partisi Meclis Grubu’ndan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Spilios Livanos’a soru önergesi.
1 Mayıs 2021 Cumartesi

KİNAL Partisi Meclis Grubu, Tarım ve Kalkınma Bakanı Spilios Livanos’a çiftçi ve hayvan besicilerine verilmesi gereken yardımların ertelenmesi ile ilgili soru önergesi sundu.

KİNAL Ropop Milletvekili İlhan Ahmet’in de imzaladığı soru önergesinde çiftçi ve hayvan besicilerine verilecek bağlantılı destek (sindedemeni) yardımı ile pandemi yardımı ödemelerine getirilen ertelemenin kabul edilemez olduğuna dikkat çekildi.

Konu ile ilgili olarak KİNAL Rodop Milletvekili İlhan Ahmet’in açıklaması şöyle: “Değişim Hareketi Partisi Meclis Grubu tarafından Tarım Bakanı Spilios Livanos’a sunulan soru önergesiyle çiftçi ve hayvan besicilerine verilecek bağlantılı destek (sindedemeni) yardımı ile pandemi yardımı ödemelerine getirilen ertelemenin kabul edilemez olduğuna dikkat çekildi.

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet’in de imzaladığı soru önergesinde, çiftçilere ve özellikle de hayvan besicilerine ödenmesi gereken bağlantılı destek (sindedemeni) ve süt ödemelerini Paskalya Bayramı sonrasına erteleyen hükümet ağır şekilde eleştirildi.

Meriç’ten Girit’e kadar tüm hayvan besicilerinin umutsuzluğa kapıldığına ve üretime devam etmekte zorlandıklarına dikkat çekilerek, tarım bakanı ve hükümete, “Geçen yıl aynı zamanda yardımın ödendiği göz önüne alındığında, özellikle de böyle kritik bir dönemde yardımın ödenmemesi, dernekler, kurumlar ve hayvan besicileri tarafından hükümetin kendileriyle alay etmesi olarak yorumlanmaktadır” diye yüklenildi.

Soru önergesinde, çiftçileri ve hayvan besicilerini doğrudan ilgilendiren bu yardımların mümkün olan en kısa sürede ve Paskalya’dan hemen sonra ödenmesi için acil düzenleme yapılması talep edilerek, koronavirüsü pandemisi nedeniyle verilmesi öngörülen özel yardımınsa ne zaman verileceğiyle ilgili ödeme takvimi belirlenip belirlenmediği soruldu.”

Haberler


Bulgaristan ile işbirliği imkanları değerlendirildi

35 sığınmacı Türk karasularına itildi

NATO liderleri gelecekteki yol haritasını çizmek için toplanacak

Dedeağaç’ta Yunan – ABD – İngiliz ortak eğitim tatbikatı

Pazartesi rapid – test yapılmayacak

İTB: “Yunanistan’dan uluslararası hukuka saygı göstermesini ve AİHM kararlarını uygulamasını bekliyoruz”

Batı Trakya’da 4 vaka

Başkonsolos Ömeroğlu, Eşekçili köyünü ziyaret etti

Atina’da Miçotakis – Barzani görüşmesi

Οι Διαχειριστικές Επιτροπές των Βακουφίων γίνονται γραφεία κηδειών;

Miçotakis: “Pozitif gündeme açığız”

Aşılardan sonra Avrupa uçuyor!