Anasayfa

02-05-2021
Bandikos aşı randevusu sorunu üzerine açıklama yaptı
Bandikos: “Eğitimcilerin yaş gruplarına göre de başvuru hakları var, dolayısıyla sorun çözülmüş oluyor.”
2 Mayıs 2021 Pazar

Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Eğitim Müdürü Konstandinos Bandikos, iki azınlık ortaokulu ve lisesinde görev yapan Batı Trakya Türk azınlık üyesi eğitimcilerin aşılama programına dahil edilmemesiyle ilgili azınlık basınında çıkan haberler üzerine 30 Nisan Cumartesi akşamı geç saatte yazılı açıklama yayımladı.

Pandikos, ilk olarak GÜNDEM gazetesinin haber yaptığı İskeçe ve Gümülcine’deki azınlık ortaokulu – liselerinde görev yapan öğretmenlerin karşı karşıya kaldığı “aşılamada ayrımcılık iddialarına” yanıt verdi.

İki okul yönetiminin sorunu kendilerine aktarınca derhal Eğitim Bakanlığı ile irtibata geçtiklerini öne süren Bandikos, aldıkları bilgiler doğrultusunda aşılamayı gerçekleştiren kurumun, ülke genelindeki eğitim kadrosuyla ilgili bilgileri Eğitim Bakanlığından aldığını ve buna herhangi bir müdahale yapılmadığını öğrendiklerini kaydetti. Bandikos, böyle karmaşık bir süreçte özel ve devlet okullarındaki bazı eğitimcilerin bilgilerindeki eksik veya yanlışlar nedeniyle aşılama için başvuru yapmakta sorun yaşadıklarını iddia etti. Bandikos bu tür durumlarda itiraz hakkının olduğunu dile getirdi.

Eyalet Eğitim Müdürü Bandikos konuyla ilgili açıklamada, Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokul – Lisesi ile İskeçe Azınlık Ortaokul – Lisesi yönetiminin derhal bilgilendirildiğini ve devamında okulda görev yapan azınlık ve çoğunluk üyesi eğitimcilerin okul yönetimlerince bilgi verildiği ifade edildi.

Bandikos, eğitimcilerin yaş gruplarına göre de aşılama başvurusunda bulunabileceklerini hatırlatarak, “Böylelikle her durumda sorun çözülmüş oluyor.” ifadesini kullandı.

Bandikos açıklamasında, geçtiğimiz haftalarda self – test tedariki konusunda da benzer durum yaşandığını ancak hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulduğunu belirtti.


Haberler


Bulgaristan ile işbirliği imkanları değerlendirildi

35 sığınmacı Türk karasularına itildi

NATO liderleri gelecekteki yol haritasını çizmek için toplanacak

Dedeağaç’ta Yunan – ABD – İngiliz ortak eğitim tatbikatı

Pazartesi rapid – test yapılmayacak

İTB: “Yunanistan’dan uluslararası hukuka saygı göstermesini ve AİHM kararlarını uygulamasını bekliyoruz”

Batı Trakya’da 4 vaka

Başkonsolos Ömeroğlu, Eşekçili köyünü ziyaret etti

Atina’da Miçotakis – Barzani görüşmesi

Οι Διαχειριστικές Επιτροπές των Βακουφίων γίνονται γραφεία κηδειών;

Miçotakis: “Pozitif gündeme açığız”

Aşılardan sonra Avrupa uçuyor!