Anasayfa

11-06-2021
Azınlık okullarındaki Türkçe müfredata özel eğitim öğretmeni kadrosu istedi
Rodop ili KİNAL Partisi Milletvekili İlhan Ahmet, azınlık okullarına Türkçe müfredat derslerinde eğitim verecek özel eğitim öğretmeni istihdam edilmesini talep etti.
11 Haziran 2021 Cuma

Milletvekili İlhan Ahmet, eğitim bakanının dikkatine sunduğu soru önergesinde, özel eğitim ihtiyacı olan ve azınlık okullarına devam eden azınlık çocuklarının Türkçe dersleri için de özel eğitimci desteği verilmesini istedi.

İki dilli eğitimin verildiği azınlık okullarında, özel eğitim öğrencilerinin yalnızca Yunanca müfredat dersleri için destek alabildiğine dikkati çeken milletvekili, benzer şekilde Türkçe müfredat dersleri için de özel eğitim öğretmeni ataması yapılması gerektiğini belirtti.

Milletvekili, özel eğitim programındaki azınlık öğrencilerinin bu destekten mahrum bırakılmaması çağrısında bulunarak, bakana, ilgili kanuna ek düzenleme yapma çağrısında bulundu;

“Özel Eğitim öğretmenlerinin görevlendirilmesi hakkındaki 3699/2008 sayı ve tarihli kanunun 3. bölümünün 16. maddesinin 1. paragrafına yapılacak bir ek ile Trakya’daki Azınlık okullarının Türkçe müfredatında görevlendirilmek üzere ΠΕ73’e tabi özel eğitim branşı öğretmenlerini istihdam edecek bir düzenlemeyi hayata geçirmeyi düşünüyor musunuz?”Haberler


Bulgaristan ile işbirliği imkanları değerlendirildi

35 sığınmacı Türk karasularına itildi

NATO liderleri gelecekteki yol haritasını çizmek için toplanacak

Dedeağaç’ta Yunan – ABD – İngiliz ortak eğitim tatbikatı

Pazartesi rapid – test yapılmayacak

İTB: “Yunanistan’dan uluslararası hukuka saygı göstermesini ve AİHM kararlarını uygulamasını bekliyoruz”

Batı Trakya’da 4 vaka

Başkonsolos Ömeroğlu, Eşekçili köyünü ziyaret etti

Atina’da Miçotakis – Barzani görüşmesi

Οι Διαχειριστικές Επιτροπές των Βακουφίων γίνονται γραφεία κηδειών;

Miçotakis: “Pozitif gündeme açığız”

Aşılardan sonra Avrupa uçuyor!