Anasayfa

19-07-2021
Türkiye’deki Batı Trakyalılar Yunanistan’a giriş yasağından şikayetçi
Türkiye’de yaşayan ve Yunan vatandaşlığını kaybeden Batı Trakyalılar, pandemi nedeniyle uzun süredir yakınlarını ziyaret edemediklerini belirtiyor.
19 Temmuz 2021 Pazartesi

Türkiye’de yaşayan ve Yunan vatandaşlığını kaybeden Batı Trakyalılar, Kovid -19 salgını nedeniyle uygulanan Yunanistan’a giriş yasağının sona ermesini bekliyor. Bu durumda olan çok sayıda kişi, GÜNDEM’e gönderdikleri mesajlarla seslerini duyurmaya çalışıyor.

Sosyal medya ve elektronik posta (email) yoluyla GÜNDEM Gazetesine ulaşan mesajlarda, Türkiye’de yaşayan ve Yunanistan vatandaşı olmayan Batı Trakyalılara giriş yasağının kalkması ve anne – babalarını, akrabalarını ziyaret etme hakkının kendilerine de tanınması talepleri dile getiriliyor.

Konuyla ilgili olarak gazetemize gönderilen mesajlardan birini olduğu gibi yayımlıyoruz. E.T. adlı vatandaş tarafından gazetemize gelen mesaj şöyle: “Efendim merhabalar. Ben Türkiye’de yaşıyorum Türk vatandaşıyım. Babam Gümülcine doğumlu Türk vatandaşı. Bildiğiniz üzere pandemiden dolayı Yunanistan’a girişimiz yasak. 31 Mayıs’ta sayın Mevlüt Çavuşoğlu Atina’ya gelmiş anlaşma yapılmıştı ama hâlâ ortada bir şey yok. Efendim her bayram Yunanistan’a gelirdik ama pandemiden beri gelemiyoruz. Yaşlı babaannem ve akrabalarımız var. Babaannemi en kısa zamanda dünya gözüyle gidip görmek istiyorum. Efendim son çaremiz sizsiniz. Lütfen çözüm bulun efendim. Babaannem geçen seneden beri bekliyor. Dünya gözüyle görmek istiyoruz. En kısa zamanda Yunanistan’a gelmek istiyoruz. Lütfen efendim bir an önce çözüm bulun. Hayırlı bayramlar dilerim şimdiden.”

Haberler


Meteorolojiden yeni uyarı!

'Οδηγούν την μειονοτική εκπαίδευση σε αφανισμό'

Batı Trakya sarı bölgede olmaya devam ediyor

Azınlık okulunu kapsam dışında bırakan ‘yeni okul’ tasarısı kabul edildi

Batı Trakya’da 51 vaka

T.C. vatandaşlarına yine izin çıkmadı

Üç kişiden biri aşıya karşı

10 haneli Türk köyündeki camiye 104 bin euroluk ceza!

Dimokratia Gazetesi: “İlhan Ahmet Ankara’nın sözcülüğünü yapıyor”

Yunanistan iade sürecinin başlatılmasını istedi

Muzaffer Bey’in konağı çocuklar için müze olacak

Kaklamanis, azınlık vekiline İstanbul Rumları üzerinden sataştı!