Anasayfa

14-09-2021
Türkiye – Yunanistan İş Konseyi toplantısı Büyükelçi Özügergin’in katılımıyla yapıldı
Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye – Yunanistan İş Konseyi toplantısı, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’in katılımıyla yapıldı.
14 Eylül 2021 Salı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) / Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Yürütme Kurulu toplantısını, Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin’in katılımlarıyla çevrim içi olarak gerçekleştirdi.

Türkiye-Yunanistan İş Konseyi Başkanı Levent Sadık Ahmet’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya, T.C. Dışişleri Bakanlığı Kuzeydoğu Akdeniz Genel Müdür Yardımcılığı, Elçi ve Genel Müdür Yardımcısı Berk Baran, İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve DTİK (Dünya Türk İş Konseyi) Yunanistan Temsilcisi İsmail Mehmet Çavuş katıldı.

Toplantıda Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin, Yunanistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin gidişatı ve Yunanistan ekonomisinin son durumu hakkında İş Konseyi’ni bilgilendirdi.

Toplantıda ayrıca pandemi ile beraber öne çıkan sektörler ve iş birliği fırsatları ile ilgili İş Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri ile de fikir alışverişinde bulunuldu. Bahsedilen sektörler ve fırsatlar ile ilgili İş Konseyi’nin önümüzdeki dönemde ve kısa vadede aksiyon planları ele alınarak, iki ülke iş dünyasının bir araya gelmesinin faydalı olacağının altı çizildi.

Haberler


İskeçe’deki vakalarda ciddi artış!

ABTTF’den cuma namazı kararına tepki

KİNAL’da başkanlık seçimi aralık ayında

Kozlukebir belediyesinden led ışık sözleşmesi

Batı Trakya’da aşılarda son durum

Gümülcine’deki Pontuslu Rumlar: 'Evlerimizi Türklere satıp kaçacağız'

Yunanistan ile Fransa arasında savunma anlaşması imzalandı

Örgütlenme özgürlüğü ve eğitim sorunlarını anlattılar

Miçotakis: ‘Türkiye ile bir silahlanma yarışına girme niyetim hiç yok’

Özgür Ferhat: ‘Edip Akbayram konseri için en uygun yer Yassıköy’dü’

‘60 bin Batı Trakya Türkünün vatandaşlığı iade edilsin’

Batı Trakya’da 118 vaka