Anasayfa

15-09-2021
“Ödemenin kasım sonuna kadar yapılmasını hükümetten talep etmekteyiz”
SİRİZA Rodop İli Koordinatör Vekili Özgür Ferhat, Yaka bölgesinde kiraz üreticilerin hava koşulları nedeniyle uğradıkları zararın karşılanması için yaptığı girişimlerin sonuç verdiğini belirtti.
15 Eylül 2021 Çarşamba

SİRİZA Rodop İli Koordinatör Vekili Özgür Ferhat, Yaka bölgesinde kiraz üreticilerin hava koşulları nedeniyle uğradıkları zararın karşılanması için yaptığı girişimlerin sonuç verdiğini belirtti.

Özgür Ferhat yaptığı yazılı açıklamada, “Geçtiğimiz haziran ayında, YAKA bölgemizin (Sendelli-Ayazma-Bulatköy-Çepelli vd. köylerimiz olmak üzere) kiraz üretimindeki hava koşulları nedeniyle nisanda meydana gelen ağır zararının karşılanması için ELGA'ya yaptığımız müdahalelerin bugünlerde netlik kazandığını ve sonuca vardığımızı üreticilerimize önemle bildirmekteyim.

Hasarın bölgemizde %75'e varan bir oranda olduğunu fakat hazırlanan raporların tümünün %40-60 arası olduğunu ve bu durumun üreticimizde gelir kaybına yol açacağını belirtmekteyiz. İkinci husus olarakta, raporların %80 olmadığından kirazcılarımız ön ödemeye tabi tutulmamışlardır, o yüzden ödemenin tümünün kasım sonuna kadar yapılmasını hükümetten talep etmekteyiz.

Düşündürücü konu ise şu an mevcut ödeme kodlarında fonların bulunmamasıdır, o da siyasi olarak tarım bakanlığının ve hükümetin sorumluluğundadır.

2017 yılında daha kötü şartlar altında, ELGA genel müdürüyle Sendelli köyümüzü ziyaret etmemizin sonucunda bölgenin tümü için belirlediğimiz ödeme miktarını insanlarımız hatırlamakta ve 2015-2019 yıllarında sergilediğimiz tutumu onaylamaktadır, bu vesileyle onlara teşekkürlerimi sunmaktayım.

Yaptıklarımız,yapacaklarımızın teminatıdır diyerekten tüm konulara ve problemlere vakıf olmaya ve çözüm üretmeye devam edeceğiz.”Haberler


İskeçe’deki vakalarda ciddi artış!

ABTTF’den cuma namazı kararına tepki

KİNAL’da başkanlık seçimi aralık ayında

Kozlukebir belediyesinden led ışık sözleşmesi

Batı Trakya’da aşılarda son durum

Gümülcine’deki Pontuslu Rumlar: 'Evlerimizi Türklere satıp kaçacağız'

Yunanistan ile Fransa arasında savunma anlaşması imzalandı

Örgütlenme özgürlüğü ve eğitim sorunlarını anlattılar

Miçotakis: ‘Türkiye ile bir silahlanma yarışına girme niyetim hiç yok’

Özgür Ferhat: ‘Edip Akbayram konseri için en uygun yer Yassıköy’dü’

‘60 bin Batı Trakya Türkünün vatandaşlığı iade edilsin’

Batı Trakya’da 118 vaka