Anasayfa

12-10-2021
İskeçe’de ‘su projeleri’ne eyaletten 5 milyon euroluk destek
Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios, İskeçe’de Mustafçova, Topiros ve İskeçe belediyelerine yönelik 5,2 milyon euroluk su projelerinin finansmanına onay verdi.
12 Ekim 2021 Salı

Toplam dört projeyi kapsayan çalışmaların finansmanı ESPA programından karşılanacak.

Doğu Makedonya – Trakya Eyaletinden yapılan açıklamada, Mustafçova Belediyesi için 2,7 milyon euroluk finansmanın iki proje için tahsis edileceği belirtildi.

1,4 milyon euroluk ilk proje, Mustafaçova belediyesine bağlı 12 köyün su şebekelerindeki sızıntının izlenmesi, kontrol ve tespiti için elektronik bir sistem kurulmasını öngörüyor.

1,3 milyon euroluk ikinci proje ise, Demircik’in 2,5 kilometre kuzeydoğusunda bulunan doğal kaynaktan Elmalı ve Şahin köylerine yönelik su toplama ve aktarma sisteminin yapımıyla ilgili.

Eyaletin 2 milyon euroyla ESPA programından finance edeceği Topiros belediyesine yönelik projeleri ise Beyköy, Nohullu ve Eski Nohullu’nun bir bölümünde eski su borularının 3. nesil borularla değiştirilmesini ve su şebekesinin genişletilmesini öngörüyor.

İskeçe Belediyesine sağlanacak 500 bin euro ise Keçilli köyüne yeni boru hatları döşenmesi için ayrılacak.

Bu arada, Eyalet Başkanı Hristos Metios projelerin ESPA programına dahil edilmesi nedeniyle Mustafçova Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin ile görüştü. Metios’a ziyaretinde İskeçe’den Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Nikos Efremidis, Altyapıdan Sorumlu Eyalet Başkan Yardımcısı Dimitris Galanopulos ve Uluslararası İlişkiler Danışmanı Kostas Kurtidis eşlik etti.

Toplatıya Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları Rıdvan Şahinli, Hikmet Kalenci ile Ergül Aguşoğlu, Belediye Genel Sekreteri Adnan Peçenek ve Mustafçova Kamu Yararı Belediye Şirketi Başkanı Hüseyin Bıyıklı katıldı.

Haberler


Vaka sayısında endişe veren artış

Mahalleli belediyeden umursamazlığa son vermesini bekliyor

Gümülcine’de rapid testlere devam ediliyor

Ana muhalefet, iktidarın Kovid-19 politikasını eleştirdi

Yorgo Papandreu’dan adaylık sinyali

Bakoyanni kanser olduğunu açıkladı

Merkel 29 Ekim'de Atina’ya geliyor

Türeci ve Şahin Kathimerini’ye konuştu

55 yıl öncesine nostaljik yürüyüş

Batı Trakya Türk heyeti AGİT konferansına katıldı

'Türk azınlığının başındaki insanlara tehditler, hakaretler yapılıyor, mahkemelere sürülüyoruz'

Gümülcine’de 28 yaşında genç koronadan öldü