Anasayfa

13-10-2021
Türeci – Şahin çifti Atatürk Evi’ni ziyaret etti
BioNTech'in kurucuları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Uğur Şahin Selanik’te Atatürk Evi’ni ziyaret ettiler.
13 Ekim 2021 ÇarşambaBioNTech'in kurucuları Dr. Özlem Türeci ve Prof. Uğur Şahin Selanik’te Atatürk Evi’ni ziyaret ettiler.

Türkiye’nin Selanik Başkonsolosluğunun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Covid-19 pandemisine karşı geliştirdikleri aşıyla tüm insanlığa çok değerli hizmette bulunan Dr. Özlem Türeci ve Dr. Uğur Şahin'i Selanik ziyaretlerinde Başkonsolosluğumuzda ağırladık, birlikte Atatürk Evi'ni gezdik.” denildi.

BionTech biyoteknoloji şirketinin kurucularından olan ve buldukları Kovid -19 aşısıyla dünyanın en tanınan bilim insanları arasında yer alan Türeci ve Uğur, Pfizer ilaç şirketinin Selanik’teki tesislerinin açılış törenine katılmak üzere Selanik’e geldi. Havaalanına indikten sonra ilk olarak Atatürk Evi'ni görmek istediklerini belirten Dr. Türeci ve Dr. Şahin anı defterine şunları yazdılar: "Atatürk'ün doğduğu yeri ziyaret etmek Türk kökenli biliminsanları olarak bizler için bir onurdur. Atatürk modern Avrupa'nın öncü liderlerinden biri olarak özgür düşünce ve bilimin insanlık için taşıdıkları temel değeri anladı. 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir' şeklindeki bilge sözüne tamamen katılıyoruz."

Türeci-Şahin çiftini, Başkonsoloslukta Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Burak Özügergin ve Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan karşıladı.

Haberler


Vaka sayısında endişe veren artış

Mahalleli belediyeden umursamazlığa son vermesini bekliyor

Gümülcine’de rapid testlere devam ediliyor

Ana muhalefet, iktidarın Kovid-19 politikasını eleştirdi

Yorgo Papandreu’dan adaylık sinyali

Bakoyanni kanser olduğunu açıkladı

Merkel 29 Ekim'de Atina’ya geliyor

Türeci ve Şahin Kathimerini’ye konuştu

55 yıl öncesine nostaljik yürüyüş

Batı Trakya Türk heyeti AGİT konferansına katıldı

'Türk azınlığının başındaki insanlara tehditler, hakaretler yapılıyor, mahkemelere sürülüyoruz'

Gümülcine’de 28 yaşında genç koronadan öldü