Anasayfa

17-10-2021
Müftü Mehmet Emin Aga belgeselinin gösterimi İskeçe’de yapıldı
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ile İskeçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte merhum İskeçe Müftüsü Mehmet Emin Aga için hazırlanan belgesel filmin gösterimi yapıldı.
17 Ekim 2021 Pazar

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ile İskeçe Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte merhum İskeçe Müftüsü Mehmet Emin Aga için hazırlanan belgesel filmin gösterimi yapıldı.

İskeçe Kültür Merkezi’nin açılışının 2. yıl dönümünde Müftü Aga için yapılan anma etkinliği 16 Ekim Cumartetsi günü gerçekleşti.

Etkinlik Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Etkinliğin açılış konuşmasını BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı yaparken, Edirne’de bulunan İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ise Skype üzerinden bağlanarak konuşmasını yaptı. Etkinlikte İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin ve İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek de selamlama konuşması yaptı.

Etkinliğe katılamayan Rodop Milletvekili İlhan Ahmet ile Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin ise yazılı mesaj gönderdi.

Yapılan konuşmalardan sonra Merhum Müftü Mehmet Emin Aga belgeseli gösterime sunuldu. Daha sonra ise İskeçe Müftülüğü İlahi Korusu bir program sundu.

Merhum Müftü Mehmet Emin Aga’nın anısına hazırlanan fotoğraf sergisi gezilerek program sona erdi.

İskeçe Kültür Merkezindeki etkinliğe ev sahibi BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı’nın yanısıra İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Türkiye’nin Gümülcine Muavin Konsolosu Neslihan Altay, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Yassıköy Belediye Başkanı Önder Mümin, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Müdürü Selçuk Fehmi ve bir çok davetli iştirak etti.


Haberler


Batı Trakya’da 257 vaka

Yassıköy – Yalımlı yolu yenileniyor

Yunan sınır muhafızları sığınmacı sandıkları çevirmeni Türkiye'ye gönderdi

60 yaş üstü aşısızlara getirilen ceza randevu taleplerini artırdı

ABD, Yunanistan'daki askeri yatırımlarını artırıyor

Emfiecioglu Gümülcine’de partisini tanıttı

Bulgaristan hem aşı kartı, hem PCR uygulamasını kaldırdı

DEB Partisi ABD’li diplomatlarla görüştü

Türeci ve Şahin’den Omikron varyantı için ‘korku duymaya gerek yok’ mesajı

‘Cosi Fan Tutte’ Gümülcine’de

Özgür Ferhat’tan 100 euroluk para cezasına tepki

GTGB Yeni Nesil Kolu’ndan bilgi yarışması