Anasayfa

23-11-2021
Bursa, Selanik’teki fuarda tanıtıldı
Çok sayıda Batı Trakyalının da yaşadığı Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa, Selanik’te düzenlenen Philoexnia Turizm Fuarı'nda tanıtıldı.
23 Kasım 2021 Salı

Çok sayıda Batı Trakyalının da yaşadığı Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa, Selanik’te düzenlenen Philoexnia Turizm Fuarı'nda tanıtıldı.

Bursa'nın turizmden aldığı payı arttırmak adına çalışmalarını sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği üyeleri, Yunanistan'ın Selanik kentinde 36'ncı kez düzenlenen Philoexnia Turizm Fuarında Bursa'yı tanıttı.

Bursa Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, dünyanın farklı ülkelerinde gerçekleştirilen fuar, tanıtım ve iş birliği toplantılarına katılım sağlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği üyeleri, Yunanistan'daki turizm fuarında ülke ve bölgelerini tanıtan çeşitli büyükelçilikler, ticaret odaları, turizm şirketleri ve farklı statüde hizmet veren birliklerle görüştü.

Görüşmeler kapsamında farklı turizm şirketlerinin oluşturdukları destinasyonlarda Bursa'nın da yer alması adına yapılan tanıtım çalışmalarında 2022 yılı için çeşitli anlaşmalar yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı ve Bursa Kültür Turizm ve Tanıtma Birliği Müdürü Abdülkerim Baştürk, fuar kapsamında düzenlenen sunum programında Bursa'yı anlattı. Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan ile heyetinin de yer aldığı sunum programında Bursa'nın turizm değerleri ve sahip olduğu avantajları Baştürk tarafından aktarıldı.

Bu arada Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan, Bursa heyetini konsolosluk binasında kabul etti. Bursa’dan gelen heyet, Başkonsolos Ceylan ile Yunanistan'da Türkiye turu oluşturmak amacıyla hizmet veren turizm şirketlerini Bursa'da misafir ederek yerel turizm şirketleriyle ikili anlaşmalar yapmak adına çeşitli görüşmelerde bulundu.

Haberler


Batı Trakya’da 257 vaka

Yassıköy – Yalımlı yolu yenileniyor

Yunan sınır muhafızları sığınmacı sandıkları çevirmeni Türkiye'ye gönderdi

60 yaş üstü aşısızlara getirilen ceza randevu taleplerini artırdı

ABD, Yunanistan'daki askeri yatırımlarını artırıyor

Emfiecioglu Gümülcine’de partisini tanıttı

Bulgaristan hem aşı kartı, hem PCR uygulamasını kaldırdı

DEB Partisi ABD’li diplomatlarla görüştü

Türeci ve Şahin’den Omikron varyantı için ‘korku duymaya gerek yok’ mesajı

‘Cosi Fan Tutte’ Gümülcine’de

Özgür Ferhat’tan 100 euroluk para cezasına tepki

GTGB Yeni Nesil Kolu’ndan bilgi yarışması