Anasayfa

30-11-2021
Özgür Ferhat’tan 100 euroluk para cezasına tepki
SİRİZA Partisi Rodop İl Örgütü Başkan Vekili ve milletvekili adayı Özgür Ferhat, aşı olmayan 60 yaş üstü vatandaşlar için açıklanan 100 euro para cezasına tepki gösterdi.
30 Kasım 2021 Salı

SİRİZA Partisi Rodop İl Örgütü Başkan Vekili ve milletvekili adayı Özgür Ferhat, aşı olmayan 60 yaş üstü vatandaşlar için açıklanan 100 euro para cezasına tepki gösterdi.

Ferhat, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin 60 yaş ve üzeri aşı olmayanlara 16 Ocak 2022 tarihinden itibaren uygulamaya koyacağı para cezasının yanlış bir uygulama olduğunu vurguladı.

Özgür Ferhat açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Toplamda 600 bin emekli ve yaşlımızı ilgilendiren bu karar cezai işlem hükmünde sayılıp her ay bu miktarı bu insanlarımız bir şekilde devlete ödemek zorunda kalacak.

Bu ve buna benzer cezalandırıcı uygulamalar diğer toplumu oluşturan yaş gruplarına da sıçramayacağının şu an bir garantisi yok. Kasalar boşaldıkça halkın üzerindeki keyfi uygulamalar ve baskılar devam edecektir. Kamu sağlığını cezai işlemle ve para cezasıyla sağlamaya çalışan bir idari yönetimin siyasi olarak kaderi çizilmiştir. Halka ödemeleri gereken bir sürü sosyal yardımlar ve borçları varken, durduk yere milletin üç kuruş emekli maaşına ve kıt kanaat geçimini sağlayan dar gelirli aile bütçesine göz dikmeleri, insanların ekonomi ve pandemi açısından bir kez daha kara kış ile karşı karşıya kalacaklarını göstermektedir. Bu büyük ve çetin geçecek süreçte biz insanlarımızı yalnız bırakmayacağımıza söz veriyoruz.”

Haberler


Batı Trakya’da 458 vaka

BTAYTD Genel Kurulu yapıldı

Batı Trakya’da 693 vaka

Zeybek’ten Şahin Kültür Merkezi kütüphanesine 300 kitap

‘ Hayat Boyu Öğrenme Akademisi’ eğitime başlıyor

Korona borçlarına 72 taksit imkanı

Meclise siber saldırı

Panayiotopulos karantinaya girdi

Omikron’a karşı en etkili koruma hatırlatma dozları

Şiddetli soğuk istilası başlıyor!

Aşılar AB’de yarım milyon insanın hayatını kurtardı

Batı Trakya’da 727 vaka