Anasayfa

12-01-2022
Önlemler 23 Ocak’a kadar uzatıldı
Sağlık Bakanlığı, Kovid -19 salgını nedeniyle uygulanan önlemlerin 23 Ocak tarihine kadar uzatıldığını açıkladı.
12 Ocak 2022 Çarşamba

Sağlık Bakanlığı, bilim kurulunun raporunu dikkate alarak geçtiğimiz günlerde ilan edilen yeni önlemlerin bir süre daha uzatılmasını kararlaştırdı.

Bugün (12 Ocak Çarşamba) toplanan bilim kurulunun ülkedeki epidemiyolojik durumu değerlendirdiği ve yılbaşı öncesinde alınan önlemlerin bir hafta daha uzatılmasını kararlaştırdığı ifade edildi.

Öte yandan, Eğitim Bakan Yardımcısı Zetta Makri yaptığı açıklamada, ihtiyaç duyulduğu takdirde okullarda uygulanan önlemlerle ilgili protokolün değiştirilebileceğini belirtti.

Okulların yeninden açılmasından sonra iki gün içinde yaklaşık 25 bin vakanın tespit edildiğini kaydeden Makri, bu vakaların okulların kapalı olduğu dönemde oluştuğunu ve büyük çoğunluğunun asemptomatik olduğunu söyledi.

Bakan Yardımcısı söz konusu vakaların self testler sayesinde ortaya çıktığını vurguladı ve “Bu sayede vakaların daha çok artmasının önüne geçilmiş oldu” diye konuştu.

Makri, Kovid -19 virüsünün bulaştığı öğrenci ve veliler için izin verilmesini öngören özel düzenleme için çalışmaların devam ettiğini de açıkladı.

Haberler


Batı Trakya’da 458 vaka

BTAYTD Genel Kurulu yapıldı

Batı Trakya’da 693 vaka

Zeybek’ten Şahin Kültür Merkezi kütüphanesine 300 kitap

‘ Hayat Boyu Öğrenme Akademisi’ eğitime başlıyor

Korona borçlarına 72 taksit imkanı

Meclise siber saldırı

Panayiotopulos karantinaya girdi

Omikron’a karşı en etkili koruma hatırlatma dozları

Şiddetli soğuk istilası başlıyor!

Aşılar AB’de yarım milyon insanın hayatını kurtardı

Batı Trakya’da 727 vaka