Anasayfa

13-01-2022
Batı Trakyalı gençlerden Ankara gezisi
İskeçe Türk Birliği (İTB) Gençlik Kolu, Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Yeni Nesil Kolu ve DEB Partisi Gençlik Kolları üyelerinin katılımıyla Ankara gezisi düzenlendi.
13 Ocak 2022 Perşembeİskeçe Türk Birliği (İTB) Gençlik Kolu, Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Yeni Nesil Kolu ve DEB Partisi Gençlik Kolları üyelerinin katılımıyla Ankara gezisi düzenlendi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) düzenlediği, Dr. Sadık Ahmet'in doğumunun 75'inci yılında anma programına katılan gençler, üç gün boyunca Ankara'da ziyaretlerde bulundu.

Batı Trakyalı gençler Ankara'da ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabirde bulunan müzeler ziyaret edilerek, gençlere tarihi ve kültürel bilgiler verildi. Gezinin ikinci gününde gençlerimiz Ankara'da ilk meclis binasını ziyaret ederek Cumhuriyetin tarihi yönetim binasını, dokusu ve mimari özellikleri ile dönemin yöneticilerinin odalarını görme fırsatı buldular.

Anadolu Medeniyetleri Müzesini de ziyaret eden gençler, Anadolu'da yaşamış olan tüm medeniyetlerden kalan kalıntılar karşısında büyük bir ilgi ile müzede bulunan tüm eserleri incelediler.

GENÇLER DR. SADIK AHMET’İ ANMA ETKİNLİĞİNE KATILDI

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu üyeleri, GTGB Yeni Nesil Kolu üyeleri ve DEB Partisi Gençlik Kolları üyelerinden oluşan ekip, 7 Ocak Cuma günü Batı Trakya Türklerinin lideri Dr. Sadık Ahmet için düzenlenen anma etkinliğine katıldı. Program, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Kütüphanesi konferans salonunda gerçekleşti. Program öncesinde Dr. Sadık Ahmet'e ait eşyalar ve fotoğraflar sergilendi. Anma programında Dr. Sadık Ahmet adına yazılan kitabın tanıtımı yapıldı ve kitaptan öğrencilere de hediye edildi. Batı Trakyalı gençler etkinlikte, YTB Başkanı Abdullah Eren ve diğer yetkililerle de tanışma ve konuşma fırsatı buldu.

Ankara ziyaretine katılan gençler, gezinin düzenlenmesinde emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.

Haberler


Batı Trakya’da 458 vaka

BTAYTD Genel Kurulu yapıldı

Batı Trakya’da 693 vaka

Zeybek’ten Şahin Kültür Merkezi kütüphanesine 300 kitap

‘ Hayat Boyu Öğrenme Akademisi’ eğitime başlıyor

Korona borçlarına 72 taksit imkanı

Meclise siber saldırı

Panayiotopulos karantinaya girdi

Omikron’a karşı en etkili koruma hatırlatma dozları

Şiddetli soğuk istilası başlıyor!

Aşılar AB’de yarım milyon insanın hayatını kurtardı

Batı Trakya’da 727 vaka