Anasayfa

22-01-2022
‘ Hayat Boyu Öğrenme Akademisi’ eğitime başlıyor
Doğu Makedonya Trakya Eyaleti, Hayat Boyu Öğrenme Akademisi 7. dönem dersleri 26 Ocak Çarşamba günü çevrim içi olarak başlıyor.
22 Ocak 2022 Cumartesi

Doğu Makedonya Trakya Eyaleti, Hayat Boyu Öğrenme Akademisi 7. dönem dersleri 26 Ocak Çarşamba günü çevrim içi olarak başlıyor.

Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Spordan Sorumlu ve Hayat Boyu Öğrenme Danışmanı Ahmet İbram, konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Doğu Makedonya ve Trakya Eyaleti Hayat Boyu Öğrenme Akademisi 7. dönem dersleri 26 Ocak 2022 Çarşamba günü internet üzerinden canlı olarak başlıyor.

Doğu Makedonya ve Trakya Eyaleti Hayat Boyu Öğrenme Akademisi, Trakya Demokritus Üniversitesi ve Yunanistan Uluslararası Üniversitesi'nden profesörlerin gönüllü olarak, basit ve anlaşılır bir şekilde tüm vatandaşlar için bireysel konu ve konularda dersler verdiği yenilikçi ve öncü bir eylemdir.

2016 yılından bu yana uygulanan girişimin amacı, vatandaşların yaşam boyu öğrenimi ve eğitiminin yanı sıra üniversite topluluğunun yerel toplulukla bağlantısını sağlamaktır. Covid-19 salgını dolasıyla, Akademi'nin ders programı CiscoWebex platformu üzerinden çevrim içi olarak gerçekleşecektir.

DERSLER İKİ KONU BAŞLIĞI ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK
Dersler iki konu başlığı: ‘Yaşam Boyu Öğrenme, Eğitim ve İstihdam’ ve ‘Bir pandeminin ortasında Toplum ve Refah’ olmak üzere iki tematik ünitede gerçekleştirilecek. Coğrafi olmayan kısıtlamalar nedeniyle ikinci kez katılımcılar ikamet ettikleri yerden bağımsız olarak istedikleri derslere katılabilecekler.

Kayıtlar 20 Ocak 2022'de başlıyor. Doğu Makedonya ve Trakya Eyaletinde ikamet eden 18 yaşından büyük tüm vatandaşlar katılma hakkına sahiptir. İlgilenen vatandaşlar, internet üzerinden kayıt yaptırdıktan sonra akademiye tamamen ücretsiz olarak katılabilirler. Derslerin %60'ına katılanlara program sonunda katılım sertifikası verilecektir.

Kayıtlar, derslerin müfredatı, konuşmacılar ve ayrıca akademinin faaliyetlerine ilişkin tüm bilgiler akademinin web sitesinde yayınlanacaktır: www.acadimia.eu.”

Haberler


Batı Trakya’da 66 vaka

Rıdvan Delihüseyin’den Cemil Kabza’nın açıklamasına tepki

Avrupa'da yayılan maymun çiçeği virüsü küresel paniğe yol açıyor

AB'den Ukrayna'ya 600 milyon euroluk finansal destek

Vangelis hayatını kaybetti

Sahipsiz hayvanlar için bilgilendirme etkinliği

Türkiye’den İsveç ve Finlandiya’ya ilk veto

Kapalı alanlarda da maske zorunluluğu kalkıyor

Batı Trakya’da 49 vaka

SİRİZA Merkez Kuruluna seçilen isimler belli oldu

AB'ye giren Ukraynalıların sayısı altı milyonu geçti

Narlıköy köprüsü için imzalar atıldı