Anasayfa

23-06-2022
Topiros Belediye Başkanından Başbakana mektup
Topiros Belediye Başkanı Thomas Mihoglu, İskeçe’nin ova bölgesinde şiddetli yağmur ve dolunun neden olduğu zararlar nedeniyle Başbakan Kiriakos Miçotakis’ten destek istedi.
23 Haziran 2022 Perşembe

Topiros Belediye Başkanı Thomas Mihoglu, İskeçe’nin ova bölgesinde şiddetli yağmur ve dolunun neden olduğu zararlar nedeniyle Başbakan Kiriakos Miçotakis’ten destek istedi.

Mihoglu, bugün (23 Haziran Perşembe) başbakana yazdığı mektupta, olağanüstü hava koşullarının belediye ve tarla yolları, sulama – drenaj kanalları gibi altyapı sisteminde ciddi sorunlara neden olduğunu bildirdi.

Şiddetli yağmur ve dolunun 50 bin dönümün üzerinde ekili arazide zarara neden olduğunu belirten Topiros Belediye Başkanı, olağanüstü hava koşullarından kivi, elma, armut, şeftali, badem, ceviz, pamuk, ayçiçeği, mısır, buğday gibi ürünlerin etkinlendiğini ifade etti.

Tarım Kalkınma ve Gıda Bakanı ile ELGA Başkanının meydana gelen zararı yerinde inceleyebileceğini söyleyen Mihoglu, “Acil durumlar olağanüstü destek önlemleri gerektirir. Üreticilerimiz daha önce hiç bu kadar öngörülemeyen ve elverişsiz faktörle karşı karşıya kalmamıştı. Ancak devlet tarafından daha önce hiç bu kadar geniş bir destek ve yardım programı geliştirilmemiştir.” ifadelerini kullandı.

Topiros Belediye Başkanı, başbakandan üreticilerin zararlarının tazmin edilmesi için harekete geçmesini istedi.

Haberler


İngiltere Başbakanı Johnson'ın istifa edeceği açıklandı

13 aylık bebek hayatını kaybetti

Eleni Lafçi’nin paylaşımı ve düşündürdükleri...

Gümülcine’deki kazada 21 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Miçotakis: ‘Dondurulan emekli maaşları artacak, dayanışma vergisi kaldırılacak’

Batı Trakya’da 410 vaka

Yahyabeyli muhtarı “Yeniden Başlangıç” listesinden istifa etti

Müftü Ahmet Mete’den Kurban Bayramı mesajı

Miçotakis Gümülcine’ye geliyor

Caner İmam’dan Müftü Mete’ye ziyaret

Şaban Bandak istifa etti!

İbrahim Şerif BTTDD’ni ziyaret etti