Anasayfa

05-07-2022
KKE milletvekilleri Kozlukebir’deki sağlık hizmetinde yaşanan sorunları meclise taşıdı
Yunanistan Komünist Partisi(KKE) milletvekilleri Leonidas Stoltidis ve Yannis Delis, Kozlukebir belediyesinde sağlık hizmetleri alanında yaşanan sorunları meclise taşıdılar.
5 Temmuz 2022 Salı

Yunanistan Komünist Partisi(KKE) milletvekilleri Leonidas Stoltidis ve Yannis Delis, Kozlukebir belediyesinde sağlık hizmetleri alanında yaşanan sorunları meclise taşıdılar.

KKE milletvekilleri Stoltidis ve Delis, Sağlık Bakanı Thanos Plevris’in yanıtlaması için sordukları soruda, Kozlukebir belediyesindeki tek ambülansın arızalı olduğunu hatırlatarak, ambülansın tamir edilmesini ve daimi kadro ile güçlendirilmesini istediler.

Belediyenin idari sınırları içinde sağlık ocağı olmadığını, bu nedenle sağlık hizmeti sunulmasında ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çeken KKE milletvekilleri, bölgede sağlık alanındaki sorunlarının giderilmesini istediler.

Belediyenin uzak köylerinin Gümülcine Devlet Hastanesi ile Dedeağaç Üniversite Hastanesine oldukça uzak olduğuna dikkat çekilen soru önergesinde, bölgedeki tek ambülansın da arızalı olduğu için devre dışı kaldığı ifade edildi.

KKE milletvekilleri Stoltidis ve Delis, Hemetli köyündeki ambülansın tamir edilmesi için ödenek çıkartılmasını ve ambülansın kadrolu personel ile hizmet verebilir hale getirilmesini talep ettiler. Ayrıca Kozlukebir belediyesine yeni ambülans verilmesi ve belediye sınırları içinde yeni sağlık ocağının oluşturulması istendi.

Haberler


Senatör Menendez Dedeağaç Limanı’nı ziyaret etti

Okullarda self test ve maskeler devam edecek mi?

Yediğinize, içtiğinize, giydiğinize dikkat!

‘Sümela Manastırı’ndaki ayin Yunanistan’a örnek olmalı’

Seçek Derneği’nden aşure etkinliği

AP Başkanı Yunanistan'ın AP milletvekilini dinlemesini ‘affedilemez’ buluyor

SİRİZA: Hükümet ‘var olmayan’ göçmenler için özür dilemeli

Mitarakis’ten ‘38 göçmen Türk yetkililer tarafından itildi’ iddiası

Gazprom Avrupa’yı yüzde 60 zamla tehdit ediyor

Haftalık koronavirüs raporu yayımlandı

Hayat pahalılığı nedeniyle Yunanlılar temel ihtiyaçları karşılamaya yöneldi

Mustafa Ali Çavuş’dan Athanasiu’ya tepki