Anasayfa

07-07-2022
‘Kalkınma politikasının uygulanmasında herkese eşit davranılmalı’
Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Doğu Makedonya ve Trakya Kalkınma Teşkilatı'nın kurulması ile ilgi bir açıklama yayımladı.
7 Temmuz 2022 Perşembe

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF), Doğu Makedonya ve Trakya Kalkınma Teşkilatı'nın kurulması ile ilgi bir açıklama yayımladı.

ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu yaptığı açıklamada, "Yeni kurulan Doğu Makedonya ve Trakya Kalkınma Teşkilatı'nca bölgemizde kalkınma politikasının uygulanmasına dair yapılacak çalışmaların tümünde mutlaka Batı Trakya Türk toplumu da dikkate alınmalı, Türk üretici ve işletmeler yatırım ve kalkınma teşviklerinin dağıtımında dışlanmamalıdır." ifadelerini kullandı.

Doğu Makedonya - Trakya Eyaleti (DMTE) Bölgesel Kalkınma Fonu Yönetim Kurulu'nun onayıyla kurulan ve merkezi Gümülcine'de bulunan Doğu Makedonya ve Trakya Kalkınma Teşkilatı ile ilgili olarak ABTTF tarafından yapılan yazılı açıklamanın devamında, "Özellikle Kovid-19 salgınının da olumsuz etkileri sonucu ciddi ekonomik sorunlar yaşanan bölgemizde kalkınma politikasının ivedilikle uygulamaya geçirilmesi ve bunu yaparken herkese eşit davranılması büyük önem arz etmekte. Bu noktada yeni kurulan Doğu Makedonya ve Trakya Kalkınma Teşkilatı'nca bölgemizde kalkınma politikasının uygulanmasına dair yapılacak çalışmaların tümünde mutlaka Batı Trakya Türk toplumu da dikkate alınmalı, Türk üretici ve işletmeler yatırım ve kalkınma teşviklerinin dağıtımında dışlanmamalıdır." ifadelerine yer verildi.

Haberler


Senatör Menendez Dedeağaç Limanı’nı ziyaret etti

Okullarda self test ve maskeler devam edecek mi?

Yediğinize, içtiğinize, giydiğinize dikkat!

‘Sümela Manastırı’ndaki ayin Yunanistan’a örnek olmalı’

Seçek Derneği’nden aşure etkinliği

AP Başkanı Yunanistan'ın AP milletvekilini dinlemesini ‘affedilemez’ buluyor

SİRİZA: Hükümet ‘var olmayan’ göçmenler için özür dilemeli

Mitarakis’ten ‘38 göçmen Türk yetkililer tarafından itildi’ iddiası

Gazprom Avrupa’yı yüzde 60 zamla tehdit ediyor

Haftalık koronavirüs raporu yayımlandı

Hayat pahalılığı nedeniyle Yunanlılar temel ihtiyaçları karşılamaya yöneldi

Mustafa Ali Çavuş’dan Athanasiu’ya tepki