Anasayfa

06-08-2022
YAFEM ve BESADER’den İTB ziyareti
Yalova Folklor Eğitim Merkezi (YAFEM) Başkanı Özer Koyuncu ve YAFEM Başkan Yardımcısı Fikret Kır’dan oluşan heyet, İskeçe Türk Birliği’ni (İTB) ziyaret etti.
6 Ağustos 2022 Cumartesi

Yalova Folklor Eğitim Merkezi (YAFEM) Başkanı Özer Koyuncu ve YAFEM Başkan Yardımcısı Fikret Kır’dan oluşan heyet, İskeçe Türk Birliği’ni (İTB) ziyaret etti.

YAFEM yöneticileri, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, dernek yöneticileri ve İTB Halk Oyunları Kurs Öğretmeni Tülin Hacıhalil karşıladı. İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu derneğin faaliyetlerini ve hak arama mücadelesini anlattı. Görüşmede iki dernek arasında özellikle de halk oyunları alanında yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Bu arada Balkan Müslümanlarıyla Yardımlaşma, Dayanışma, Gençlik ve Spor Derneği (BESADER) Başkanı Semih Şenkardeşler ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Çavuş da aynı gün İskeçe Türk Birliği’ni ziyaret etti. BESADER yöneticilerine, BİHLİMDER Başkanı Mehmet Emin Ahmet’te eşlik etti. Misafirler, İskeçe Türk Birliği Genel Sekreteri İsmet Tüccar ve İTB Eğitim Danışmanları Cemali Tahir ve Önder Şabanoğlu tarafından karşılandı. İTB Genel Sekreteri İsmet Tüccar konuk heyete derneğin tarihi, hukuki süreci ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Haberler


Senatör Menendez Dedeağaç Limanı’nı ziyaret etti

Okullarda self test ve maskeler devam edecek mi?

Yediğinize, içtiğinize, giydiğinize dikkat!

‘Sümela Manastırı’ndaki ayin Yunanistan’a örnek olmalı’

Seçek Derneği’nden aşure etkinliği

AP Başkanı Yunanistan'ın AP milletvekilini dinlemesini ‘affedilemez’ buluyor

SİRİZA: Hükümet ‘var olmayan’ göçmenler için özür dilemeli

Mitarakis’ten ‘38 göçmen Türk yetkililer tarafından itildi’ iddiası

Gazprom Avrupa’yı yüzde 60 zamla tehdit ediyor

Haftalık koronavirüs raporu yayımlandı

Hayat pahalılığı nedeniyle Yunanlılar temel ihtiyaçları karşılamaya yöneldi

Mustafa Ali Çavuş’dan Athanasiu’ya tepki