Anasayfa

20-09-2022
Balkan Gençlik Zirvesi Bursa’da yapıldı
Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Balkan Gençlik Zirvesi Bursa'da gerçekleştirildi.
20 Eylül 2022 Salı

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Balkan Gençlik Zirvesi Bursa'da gerçekleştirildi.

594 katılımcının yararlandığı ve Balkan coğrafyasındaki gençlerin akademik gelişimini hedefleyen YTB Balkan Gençlik Okulu'nda verilen eğitim programı, Bursa'da gerçekleştirilen Balkan Gençlik Zirvesi ile tamamlandı.

Balkan Gençlik Zirvesi’nin açılış törenine, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, YTB Başkan Yardımcısı Abdulhadi Turus, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve farklı ülkelerden çeşitli STK temsilcileri ve gençler katıldı.

Programın açılışında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar yaptıkları konuşmalarda Balkan Gençlik Zirvesi hakkındaki düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar.

Balkan Gençlik Zirvesi'de gençler; göç, iletişim, teknoloji, diaspora, insan hakları ve STK örgütlenmeleri hakkında çalıştaylar gerçekleştirdi, farklı konular hakkında fikirlerini paylaştı.

Bursa’daki etkinliğe Batı Trakya’dan İskeçe Türk Birliği ve BİHLİMDER’den Balkan Gençlik Okulu programını takip eden gençler katıldı.

Balkan Gençlik Okulu, Balkan coğrafyasındaki genç nesillerin akademik olarak gelişimini hedefleyen Türkiye ile birlikte toplam sekiz ülkeden çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği çerçevesinde yürütülen bir eğitim programıydı.

Haberler


Türkiye'den AB ve Yunanistan'a 'azınlıklar' yanıtı

İskeçe Türk Birliği Gençlik Kolu yeni yönetimini belirledi

Miçotakis’in BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasının ana maddesi Türkiye

THY Avrupa’nın en iyi hava yolu şirketi seçildi

Erdoğan’ın, ‘Tripoliçe Katliamı’ açıklaması Atina’yı kızdırdı

Ukrayna’da Rusya’ya katılmak isteyen bölgeler referandum düzenliyor

Radyo spikeri Kenan Mustafa vefat etti

Binlerce Batı Trakyalı Bursa’daki panayırda buluştu

‘Batı Trakya Türklerine yönelik ayrımcılık anaokullarında başlıyor’

Dedeağaç Limanı için iki şirket teklif verdi

Kış yaklaşıyor, odun – pelet cep yakıyor

Yunanistan'dan ABD ile ortak korvet üretimi için girişim