Anasayfa


20-09-2022
Balkan Gençlik Zirvesi Bursa’da yapıldı
Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Balkan Gençlik Zirvesi Bursa'da gerçekleştirildi.
20 Eylül 2022 Salı

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Balkan Gençlik Zirvesi Bursa'da gerçekleştirildi.

594 katılımcının yararlandığı ve Balkan coğrafyasındaki gençlerin akademik gelişimini hedefleyen YTB Balkan Gençlik Okulu'nda verilen eğitim programı, Bursa'da gerçekleştirilen Balkan Gençlik Zirvesi ile tamamlandı.

Balkan Gençlik Zirvesi’nin açılış törenine, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, YTB Başkan Yardımcısı Abdulhadi Turus, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif ve farklı ülkelerden çeşitli STK temsilcileri ve gençler katıldı.

Programın açılışında Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar yaptıkları konuşmalarda Balkan Gençlik Zirvesi hakkındaki düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar.

Balkan Gençlik Zirvesi'de gençler; göç, iletişim, teknoloji, diaspora, insan hakları ve STK örgütlenmeleri hakkında çalıştaylar gerçekleştirdi, farklı konular hakkında fikirlerini paylaştı.

Bursa’daki etkinliğe Batı Trakya’dan İskeçe Türk Birliği ve BİHLİMDER’den Balkan Gençlik Okulu programını takip eden gençler katıldı.

Balkan Gençlik Okulu, Balkan coğrafyasındaki genç nesillerin akademik olarak gelişimini hedefleyen Türkiye ile birlikte toplam sekiz ülkeden çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği çerçevesinde yürütülen bir eğitim programıydı.

Haberler


Eyalet Başkan Yardımcısı Ahmet İbram ‘Seçim Gündemi’nde

‘Ciro hedefi 1 milyar dolar’

Türk Devletleri Teşkilatı 14 yaşında

SİYASİ REKLAM – Arif Mehmet – Yassıköy Belediyesi Meclis Üyesi Adayı

Eyalet Başkan Adayı Stergios İliopulos ‘Seçim Gündemi’ne konuştu

Bursa derneğinden seçim organizasyonu

Tıkızlı köyündeki mezarlık uzun yıllar sonra temizleniyor

Erdem Hüseyin, ‘Seçim Gündemi’nin konuğu oldu

Yunanistan, Ankara’daki terör saldırısını kınadı

Acil trombosit aranıyor!

Yeni doğan bebek sayısı 2022’de geriledi

Danışma Kurulu Ankara’daki terör saldırısını kınadı