Anasayfa

23-11-2022
Stilyanidis: ‘Dendias belki de Libya’ya hiç gitmemeliydi’
Yeni Demokrasi Partisi (YDP) Rodop Milletvekili Evripidis Stilyanidis, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın krize dönüşen son Libya ziyaretiyle ilgili, “Bakan Dendias Libya’ya belki de hiç gitmemeliydi.” dedi.
23 Kasım 2022 Çarşamba

Yeni Demokrasi Partisi (YDP) Rodop Milletvekili Evripidis Stilyanidis, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın krize dönüşen son Libya ziyaretiyle ilgili, “Bakan Dendias Libya’ya belki de hiç gitmemeliydi.” dedi.

Konuyla ilgili olarak “Kokkino” (Kırmızı) radyosuna konuşan milletvekili ve eski bakan Stilyanidis, Libya’nın başkenti Trablus’ta Dışişleri Bakanı Dendias’ın tuzağa düşürülmeye çalışıldığını belirterek, “Muhtemelen muhataplarının iyi niyetine güvenmiş olabilir. Belki de sayın Dendias, Libya’ya hiç gitmemeliydi.” ifadelerini kullandı.

Stilyanidis şunları söyledi: “Bildiğim kadarıyla ziyaret öncesinde Libya dışişleri bakanının görüşmede olmaması kararlaştırılmış. Sayın bakanın tuzağa düşürülmesi amacıyla olsa gerek, Türkiye ile geçerli olmayan bir anlaşmayı imzalayan Libya dışişleri bakanıyla yapılacak bir görüşme, bu anlaşmayı imzalamış olan hükümete de dolaylı da olsa bir meşruiyet kazandıracaktı. Bunu anlamış olan sayın Dendias bu görüşmeyi gerçekleştirmedi. Diyeceksiniz ki; bunu öngöremez miydiniz? Evet. Muhtemelen muhataplarının iyi niyetine güvendi. Türk diplomasisinin böyle bir rol oynamasını ve üstelik geçici Trablus hükümetinin de bunu takip etmesini kim beklerdi? Kanaatime göre sayın bakan soğukkanlı hareket ederek oradan kaçtı. Belki de hiç gitmemeliydi.”

Haberler


Oktay, Danışma Kurulu üyelerini kabul etti

16 yaşındaki genci ağır yaralayan polise ‘geçici ev hapsi’

Hafta sonu yağmurlu ve fırtınalı geçecek

AİHM kararlarını uygulamayan Yunanistan’a bir uyarı daha

Barker: ‘Geri itmeler yasa dışı’

Mainas: ‘Belediyenin borçları nedeniyle okullarda elektrik kesintisi tehdidi’

Danışma Kurulu üyeleri YTB Başkanı Abdullah Eren’i ziyaret etti

Çavuşoğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleri ile görüştü

Hükümet Sözcüsü protestocuları sağduyuya davet etti

Danışma Kurulu üyeleri Şeb-i Arûs törenlerine katıldı

Genç soydaş iş kazasında hayatını kaybetti

Yakıt yardımı için başvuru süresi doluyor