Anasayfa

08-12-2022
Danışma Kurulu üyeleri Şeb-i Arûs törenlerine katıldı
Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) üyeleri, Gümülcine Müftüsü ve Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif başkanlığında, Türkiye’de Hz. Mevlâna’nın 749. vuslat yıl dönümü vesilesiyle, gerçekleştirilen Uluslararası Anma Törenleri’ne (Şeb-i Arûs) katıldı.
8 Aralık 2022 PerşembeBatı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) üyeleri, Gümülcine Müftüsü ve Danışma Kurulu Başkanı İbrahim Şerif başkanlığında, Türkiye’de Hz. Mevlâna’nın 749. vuslat yıl dönümü vesilesiyle, gerçekleştirilen Uluslararası Anma Törenleri’ne (Şeb-i Arûs) katıldı.

Heyetin temaslarına ilişkin BTTAD’dan yapılan açıklama şöyle:
“Hz. Mevlâna’nın 749. Vuslat Yıl Dönümü vesilesiyle, gerçekleştirilen Uluslararası Anma Törenleri’ne (Şeb-i Arûs) Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu heyeti olarak katılım sağladı. Ziyaretlerimiz kapsamında, ilk olarak Konya İl Müftüsü Sn. Prof. Dr. Ali Öge’yi ziyaret ederek, istişarelerde bulunduk. Akabinde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Cem Zorlu ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Fikret Karapınar ile görüşme fırsatı bulduk ve kendileri ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kurulumuz son olarak, Konya Mevlâna Kültür Merkezi’nde Konya Valisi Sn. Vahdettin Özkan ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Uğur İbrahim Altay ile görüşerek, düzenlenen Uluslararası Anma Törenleri kapsamında gerçekleşen sema gösterilerini yakından takip etti. Konya’da gerçekleştirdiğimiz görüşmeler kapsamında bizleri kabul eden ve en iyi şekilde ağırlayarak, hoş sohbetleri ile vakit ayıran herkese teşekkür ederiz.”

Haberler


Mümin Gençoğlu Bursa’da anılacak

BTAYTD yönetiminden Başkonsolos Ünal’a ziyaret

KKE’nin Rodop ili adayları belli oldu

Adnan Selim babasını kaybetti

Katrugalos: ‘Müslüman azınlık üyeleri kendini istedikleri gibi tanımlama hakkına sahip’

Ana muhalefetten meclisteki oylamalara katılmama kararı

Gümülcine Seçilmiş Müftülüğünden ‘Manevi Destek Projesi’

Merhum Müftü Ahmet Mete’nin ismi İzmit’te yaşatılacak

GTGB’den çocuklara yönelik etkinlik

İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu İzmit’te 29 Ocakları anlattı

Ali Salihoğlu’na son veda

Yunan Hava Kuvvetlerinde 3 günlük 'askeri yas'