Anasayfa


08-12-2022
Hükümet Sözcüsü protestocuları sağduyuya davet etti
Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu, 16 yaşındaki bir gencin polis kurşunuyla ağır yaralanmasının ardından çıkan olaylara ilişkin soğukkanlı olma çağrısında bulundu.
8 Aralık 2022 Perşembe

Haftalık olağan basın toplantısında konuşan İkonomu, 16 yaşındaki Kostas Frangulis'in 5 Aralık'ta Selanik'te polis kurşunuyla ağır yaralanmasına ilişkin olayın yargı tarafından soruşturulduğunu belirterek, kamu düzenini bozan davranışlara müsamaha edilmeyeceğini ifade etti.

İkonomu, "Soğukkanlılık ve sağduyu rica ediyorum ve net bir şekilde ifade etmek isterim ki kamu organlarına karşı kanun dışı, saldırgan davranışlara karşı en ufak hoşgörü gösterilmeyecektir." dedi.

PROTESTOLARA YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ
Kostas Frangulis'in ağır yaralanmasının ardından Selanik ve başkent Atina'da çok sayıda protesto gösterisi düzenlendi. Atina'nın da dahil olduğu Attiki Bölgesi'nin batısında dün akşam protestocuların yolda kurdukları barikatları ateşe vermesi ve bir lastik mağazasının kimliği belirsiz kişilerce yakılmasının ardından polis bölgede yoğun güvenlik önlemleri aldı.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ?
Selanik kentinde 5 Aralık'ta "dur" ihtarına uymayarak kaçan sürücü Kostas Frangulis, polisin ateş açması sonucu ağır yaralanmıştı.

Başından yaralanan 16 yaşındaki genç, yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

Yunanistan Emniyet Teşkilatından yapılan açıklamada, polisin genci, satın aldığı benzinin parasını ödemeden ayrıldığı benzinlik çalışanının şikayeti üzerine takibe aldığı belirtilmişti.

Açıklamada, polis takibinden kurtulmak için tehlikeli şekilde araç kullandığı ve uyarıları dikkate almadığı aktarılan genci, polisin iki el ateş açarak durdurmaya çalıştığı kaydedilmişti.

Haberler


İlhan Ahmet’in yeni icraatları ve Atina - Ankara hattında kirli gölgeler

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde eşleşmeler belli oldu

SİRİZA’da olağanüstü gelişmeler

Özel üniversite yasa tasarısı protesto edildi

BTAYTD Kadınlar Kolundan ‘Kadının Evrendeki Estetiği’ konulu etkinlik

Kültür Bakanı Mendoni Gümülcine’yi ziyaret etti

‘İşletmeler için cihaz değişimi’ programına başvurular başladı

İskeçe Türk Azınlık İlkokulunda etkinliğe yine izin yok!

Bulgaristan vatandaşlığı almak için Bulgarca bilme şartı geliyor

Arıcılar Atina’da gösteri düzenledi

Salı günü kaybolan soydaş ölü bulundu

Trakya İş Adamları Derneği Erdem Hüseyin’i ziyaret etti